Илғор технологиялар маркази ва Н.И.Пирогов номидаги Россия миллий тадқиқот тиббиёт университети ўртасидаги ҳамкорлик имкониятлари муҳокама қилинди
2022-09-23 | Технологиялар
Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар марказида Н.И.Пирогов номидаги Россия Миллий тадқиқот тиббиёт университети вакиллари – Россия Миллий илмий-тадқиқот тиббиёт институти Тошкент филиали директори, Инновациялар бўйича проректор Дмитрий Алексеевич Шагин ва тиббиёт факультети кимё кафедраси мудири, тиббий кимё ва токсикология кафедраси мудири, Россия миллий тадқиқот тиббиёт университети тадқиқот ва синов маркази директори Негребецкий Вадим Виталиевич билан учрашув бўлиб ўтди.
Ташриф давомида қўшма илмий лойиҳалар, технологиялар трансфери ва тиббиёт ҳамда биология фанлари соҳасида малакали кадрлар тайёрлаш доирасида ҳамкорликнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.
Н.И.Пирогов номидаги Россия миллий тадқиқот тиббиёт университети шифокорлар, фармацевтлар, клиник психологлар, ижтимоий ходимлар, шунингдек, ноёб тиббий илмий кадрлар (тиббий биокимё, тиббий кибернетика, тиббий биофизика мутахассислари) учун малака оширишни таъминлайдиган етакчи илмий ва ўқув тиббиёт маркази.

Обсуждены возможности сотрудничества ЦПТ с Российским национальным исследовательским медицинским университетом им.Н.И.Пирогова
2022-09-23 | Технологии
В Центре передовых технологий состоялась встреча с представителями Российского национального исследовательского медицинского университета им.Н.И.Пирогова - директора Ташкентского филиала Российского национального исследовательского медицинского института, проректора по инновационной деятельности Дмитрия Алексеевича Шагина и заведующего кафедрой химии лечебного факультета, заведующего отделом медицинской химии и токсикологии, директора научно-испытательного центра РНИМУ Негребецкого Вадима Витальевича.
В ходе визита были обсуждены наиболее вероятные области сотрудничества в рамках совместных научных проектов, трансфера технологий и подготовки квалифицированных кадров в области медицинских и биологических наук.
Российский национальный исследовательский медицинского университета им. Н.И.Пирогова является ведущим научно-образовательным медицинским центром, обеспечивающим подготовку врачей, фармацевтов, клинических психологов, социальных работников, а также уникальных медицинских научных кадров (по специальности – медицинская биохимия, медицинская кибернетика, медицинская биофизика).