Ўзбекистон Президенти Россия билан фаол парламентлараро ҳамкорликнинг муҳим аҳамиятини қайд этди
8 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев парламентлар аёл раҳбарларининг халқаро саммитида иштирок этиш учун Тошкент шаҳрида бўлиб турган Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Федерация Кенгаши Раисининг ўринбосари Галина Кареловани қабул қилди.
Россия парламенти раҳбарининг ўринбосари Ўзбекистон етакчисига самимий қабул учун миннатдорлик билдириб, Россия Президенти Владимир Путин ва Федерация Кенгаши Раиси Валентина Матвиенконинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Давлатимиз раҳбари Ўзбекистон-Россия стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларида кейинги йилларда юксак даражага эришилганини, кўп қиррали ҳамкорлик жадал ривожланиб бораётганини алоҳида мамнуният билан қайд этди.
Олий даражадаги келишувларни амалга ошириш ва амалий ҳамкорликни кенгайтиришга икки мамлакат парламентларининг яқин ва самарали алоқалари фаол ҳисса қўшмоқда.
Бундай сермаҳсул мулоқотларни, шу жумладан кўп томонлама тузилмалар - Парламентлараро иттифоқ ва МДҲ Парламентлараро ассамблеяси доирасида давом эттириш муҳимлиги қайд этилди.

The President of Uzbekistan notes the importance of active inter-parliamentary interaction between Uzbekistan and Russia
On September 8, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Deputy Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Galina Karelova, who is in Tashkent to attend the events of the Summit of Women Speakers of Parliament.
The Deputy Speaker of the Russian Parliament expressed her deep gratitude to the Leader of Uzbekistan for the warm welcome and conveyed the greetings and best wishes of the President of Russia Vladimir Putin and Speaker of the Federation Council Valentina Matvienko.
The President of Uzbekistan noted the highest level of strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Russia in recent years, the dynamic development of multifaceted cooperation.
The well-established close and effective interaction between the two countries' parliaments play an active role in the implementation of agreements at the highest level and the expansion of practical interaction.
The importance of continuing such productive contacts, including within the framework of the multilateral structures of the Inter-Parliamentary Union and the CIS Inter-Parliamentary Assembly, was emphasized.