Ўзбекистон Президенти Озарбайжон билан кўп қиррали муносабатларни янада кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 8 сентябрь куни пойтахтимизда ўтаётган миллий парламентлар аёл раҳбарлари саммитида иштирок этаётган Озарбайжон Республикаси Миллий Мажлиси Раиси Соҳиба Гафаровани қабул қилди.
Самимий қабул учун миннатдорлик билдириб, Соҳиба Гафарова давлатимиз раҳбарига Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Суҳбатда олий даражадаги мунтазам учрашув ва мулоқотларда эришилган келишувларга мувофиқ ҳар томонлама ҳамкорлик жадал ривожланиб, амалий шекриклик кенгайиб бораётгани алоҳида қайд этилди.
Озарбайжон Президентининг жорий йил июнь ойидаги Ўзбекистонга тарихий ташрифининг сермаҳсул натижалари иқтисодиётнинг турли тармоқларида кооперация лойиҳаларини илгари суриш, барча даражалардаги мулоқот ва гуманитар алмашинувни фаоллаштиришга кучли суръат бағишлади.
Ўзбекистон етакчиси нуфузли кўп томонлама тузилмалар доирасида парламентлараро ҳамкорликни янада кенгайтириш борасидаги саъй-ҳаракатларни қўллаб-қувватлади.

Президент Узбекистана выступил за дальнейшее расширение узбекско-азербайджанских многоплановых отношений
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 8 сентября принял Председателя Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сахибу Гафарову, участвующую в мероприятиях саммита женщин-руководителей национальных парламентов в нашей столице.
Выразив глубокую признательность за теплый прием, Сахиба Гафарова передала главе Узбекистана искренние приветствия и добрые пожелания Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В ходе встречи были особо отмечены динамичное развитие всестороннего сотрудничества и наращивание практического взаимодействия наших стран в соответствии с договоренностями регулярных встреч и контактов на высшем уровне.
Плодотворные результаты исторического визита Президента Азербайджана в Узбекистан в июне этого года дали мощный импульс для продвижения проектов кооперации в различных отраслях экономики, активизации диалога на всех уровнях и гуманитарного обмена.
Лидер Узбекистана поддержал дальнейшее расширение межпарламентского сотрудничества в рамках авторитетных многосторонних структур.