Ўзбекистон Президенти Озарбайжон билан кўп қиррали муносабатларни янада кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 8 сентябрь куни пойтахтимизда ўтаётган миллий парламентлар аёл раҳбарлари саммитида иштирок этаётган Озарбайжон Республикаси Миллий Мажлиси Раиси Соҳиба Гафаровани қабул қилди.
Самимий қабул учун миннатдорлик билдириб, Соҳиба Гафарова давлатимиз раҳбарига Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Суҳбатда олий даражадаги мунтазам учрашув ва мулоқотларда эришилган келишувларга мувофиқ ҳар томонлама ҳамкорлик жадал ривожланиб, амалий шекриклик кенгайиб бораётгани алоҳида қайд этилди.
Озарбайжон Президентининг жорий йил июнь ойидаги Ўзбекистонга тарихий ташрифининг сермаҳсул натижалари иқтисодиётнинг турли тармоқларида кооперация лойиҳаларини илгари суриш, барча даражалардаги мулоқот ва гуманитар алмашинувни фаоллаштиришга кучли суръат бағишлади.
Ўзбекистон етакчиси нуфузли кўп томонлама тузилмалар доирасида парламентлараро ҳамкорликни янада кенгайтириш борасидаги саъй-ҳаракатларни қўллаб-қувватлади.

01:54:57 (GMT+5)    22.04.2025
The President of Uzbekistan calls for further enhancing multifaceted relations between Uzbekistan and Azerbaijan
On September 8, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Chair of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan Sahiba Gafarova, who is taking part in the events of the Summit of Women Speakers of Parliament, in Tashkent.
\
Expressing deep gratitude for the warm welcome, Sahiba Gafarova conveyed the sincere greetings and good wishes of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to the President of Uzbekistan.
At the meeting, the dynamic development of comprehensive cooperation and the increase in practical interaction between the two countries by the agreements of regular meetings and contacts at the highest level were emphasized.
The fruitful results of the historic visit of the President of Azerbaijan to Uzbekistan in June this year gave a powerful impetus to promote cooperation projects in various sectors of the economy, intensify dialogue at all levels and humanitarian exchange.
The Leader of Uzbekistan supported the further expansion of inter-parliamentary cooperation within the framework of authoritative multilateral structures.