Илғор тадбиркорларга давлат мукофотлари топширилди
Президент Шавкат Мирзиёев юртимиз ишбилармонларини байрам билан табриклаб, тадбиркорлар мамлакатимиз иқтисодий қудратини оширишда асосий куч эканини таъкидлади.
– Жамиятда тадбиркорларнинг обрўси ва мавқеи кун сайин юксалиб, ички ва ташқи бозорда ўз мустаҳкам ўрнига, ўз нуфузи ва брендига эга бўлган ишбилармонлар тобора кўпайиб бормоқда. Давлат идораларида ҳам уларга муносабат тубдан яхшиланди. Тадбиркорларга нисбатан мана шундай ёндашув бундан кейин ҳам иқтисодий сиёсатимизнинг энг муҳим йўналишларидан бири бўлиб қолади, – деди Шавкат Мирзиёев.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 20 августдаги фармонига мувофиқ, Тадбиркорлар куни муносабати билан мамлакатимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшиб келаётган соҳа вакилларидан бир гуруҳи мукофотланган эди. Тадбирда давлатимиз раҳбари 29 нафар фидойи ва илғор тадбиркорларга ана шу орден ва медалларни топширди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 19 августдаги фармойиши билан “Фаол тадбиркор” кўкрак нишони таъсис этиилган эди. Ушбу мукофотга сазавор бўлган 100 нафар тадбиркорга ҳам жойларда ушбу янги кўкрак нишони топширилмоқда.

Передовым предпринимателям вручены государственные награды
Президент Шавкат Мирзиёев поздравил деловых людей нашей страны с праздником и отметил, что предприниматели являются ключевой силой в приумножении экономической мощи нашей страны..
- Авторитет и положение предпринимателей в обществе с каждым днем растут, становится все больше бизнесменов, имеющих сильные позиции, собственную репутацию и бренд на внутреннем и внешнем рынках. Значительно улучшилось отношение к ним и в государственных органах. Такой подход к предпринимателям и впредь будет одним из важнейших направлений нашей экономической политики, - сказал Шавкат Мирзиёев.
В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан от 20 августа по случаю Дня предпринимателей группа представителей сферы, вносящих достойный вклад в развитие нашей страны, была удостоена государственных наград. На мероприятии глава государства вручил ордена и медали 29 таким самоотверженным и передовым предпринимателям.
Также, распоряжением Президента от 19 августа был учрежден нагрудный знак “Фаол тадбиркор”. В настоящее время на местах проходит вручение этих знаков 100 предпринимателям.