Осиё тараққиёт банки вакиллари иштирокида учрашув
Тошкент шаҳар ҳокимлигида Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Раҳмонов, “Махсустранс” ДУК раҳбари Санжар Уматов ва Осиё тараққиёт банки вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Осиё тараққиёт банки томонидан ажратилган маблағлар доирасида Тошкент вилоятининг Оҳангарон туманида 30 гектар майдонда замонавий талаблар асосида қурилаётган Чиқиндиларни сақлаш ва утилизация қилиш полигонида амалга оширилаётган ишлар муҳокама этилди.
Шунингдек, Янгиҳаёт туманида қурилиши режалаштирилган Қаттиқ маиший чиқиндиларни йиғувчи автотранспортлар учун автотураргоҳни барпо этишга қаратилган ва бошқа лойиҳалар кўриб чиқилди.

2022-08-10 | Экономика
Ташкента первый заместитель хокима города по вопросам архитектуры, капитального строительства и развития коммуникаций Бахтиёр Рахмонов встретился с руководителем ГУП «Махсустранс» Санжаром Уматовым и представителями Азиатского банка развития.
Тема встречи — строительство полигона по хранению и утилизации мусора, который возводится в соответствии с современными требованиями на площади 30 гектаров в Ахангаранском районе Ташкентской области за счёт средств, выделенных АБР.
Были рассмотрены и другие проекты, в том числе — строительство стоянки в Янгихаётском районе для автотранспорта по сбору твёрдых бытовых отходов.