Туркманистон Президенти Фахрий меҳмонлар хиёбонида дарахт экди
Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов мамлакатимизга давлат ташрифининг биринчи куни якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳузурида “Кўксарой” қароргоҳининг Фахрий меҳмонлар хиёбонида дарахт экди.
Ушбу эзгу анъана яқин йилларда мамлакатларимиз ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни ва стратегик шерикликни кенгайтириш учун пойдевор бўладиган олий даражадаги музокараларнинг сермаҳсул натижаларини мустаҳкамлайди.
Туркманистон раҳбари томонидан экилган дарахт халқларимиз ўртасидаги дўстлик ва яхши қўшничилик ришталари бузилмас эканининг рамзларидан бири бўлиб хизмат қилади.

Президент Туркменистана посадил дерево на Аллее почетных гостей
В завершение первого дня мероприятий в рамках своего государственного визита Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов в присутствии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева посадил дерево на Аллее почетных гостей в резиденции «Куксарой».
Эта добрая традиция закрепила итоги плодотворных переговоров глав государств, которые закладывают прочную основу для расширения многопланового сотрудничества и укреплению стратегического партнерства между двумя странами на ближайшие годы.
Дерево, посаженное главой Туркменистана, станет еще одним символом нерушимости уз дружбы и добрососедства между нашими народами.