Ўзбекистон Президенти Қозоғистоннинг биринчи Президентини табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 6 июль куни Қозоғистон Республикасининг биринчи Президенти Нурсултон Назарбоев билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Нурсултон Назарбоевни таваллуд куни билан самимий табриклаб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва муваффақиятлар тилади.
Мулоқот чоғида кейинги йилларда Ўзбекистон билан Қозоғистон ўртасидаги стратегик шериклик муносабатлари юқори суръат билан ривожланиб бораётгани таъкидланди.
Халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Қозоғистоннинг биринчи Президенти Ўзбекистон раҳбарига табрик учун миннатдорлик билдириб, мамлакатимиздаги сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотлар изчил давом эттирилишига ишонч билдирди.
Суҳбат якунида Шавкат Мирзиёев ва Нурсултон Назарбоев муборак Қурбон ҳайити билан бир-бирини самимий қутлаб, биродар халқларимизга тинчлик-осойишталик ва бардавом равнақ тиладилар.

Президент Узбекистана поздравил первого Президента Казахстана
6 июля состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
В начале беседы глава нашего государства сердечно поздравил Нурсултана Назарбаева с днем рождения, искренне пожелав ему доброго здоровья, благополучия и успехов.
В ходе разговора отмечена высокая динамика развития узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества в последние годы.
Состоялся обмен мнениями по актуальным международным и региональным вопросам.
Первый Президент Казахстана, тепло поблагодарив главу Узбекистана за поздравления, выразил уверенность в поступательном продолжении политических и социально-экономических реформ в нашей стране.
В завершение беседы Шавкат Мирзиёев и Нурсултан Назарбаев обменялись искренними поздравлениями по случаю наступающего священного праздника Курбан хайит и пожеланиями мира и дальнейшего процветания двум братским народам.