2022-06-28 | Маданият
Андре Ж. Куантрони аэропортда Тошкент шаҳар ҳокимининг туризм, маданият, маданий мерос ва оммавий коммуникациялар масалалари бўйича ўринбосари – шаҳар Туризм ва маданий мерос бош бошқармаси бошлиғи Фахриддин Давруков кутиб олди.
Ташрифдан мақсад – Ўзбекистон, хусусан, Тошкент шаҳри билан туризм ва гастрономия соҳасида ҳамкорликни янада ривожлантириш масаласини муҳокама қилиш.
Яқин бир неча кун ичида француз академияси президенти қатор мутасаддилар билан учрашиб, истиқболли масалаларни муҳокама қилиши режалаштирилган.
Эслатиб ўтамиз, 56 нафар тошкентлик ёшлар Le Cordon Bleu академиясида икки босқичда малака ошириши бўйича келишувга эришилган. Ҳозирда келишув доирасида таълим жараёни давом этмоқда.

Президент Французской академии кулинарного искусства Le Cordon Bleu Андре Ж. Куантро 28 июня прибыл в Ташкент
2022-06-28 | Культура
В аэропорту г-на Куантро встретил заместитель хокима Ташкента по вопросам туризма, культуры, культурного наследия и массовых коммуникаций — начальник Главного городского управления по туризму и культурному наследию Фахриддин Давруков.
Цель визита президента Французской кулинарной академии — дальнейшее развитие сотрудничества с Узбекистаном, в частности, Ташкентом, в сфере туризма и гастрономии. Запланированы встречи с рядом должностных лиц для обсуждения перспективных вопросов.
Напомним: с Le Cordon Blue Academy достигнута договорённость по двухэтапному повышению квалификации 56 молодых специалистов, согласно которой обучение продолжается в настоящее время.