6 та олтин ва 3 та кумуш. Бадиий гимнастика бўйича Ўзбекистон терма жамоaси Таиланднинг Паттайя шаҳри мезбонлик қилган қитъа биринчилигининг сўнгги кунида мана шунча медалларни қўлга киритди.
Бугунги кун Тахмина Икромованинг бенефисига айланди дейиш мумкин. Спортчимиз ҳалқа, тўп ва булава машқларида тенгсиз, деб топилди. Шунингдек, яна бир таниқли вакиламиз Сабина Ташкенбаеванинг тўп билан амалга оширган дастури кумуш медалга лойиқ кўрилди.
Гуруҳ машқида 3 тасма ва 2 тўп билан ўз дастурини ижро қилган қизларимиз ҳам қитъамиз вакилалари орасида энг юқори кўрсаткични қайд этишди. Жамоамиз ҳисобига яна 2 та олтин медални ёшлар тоифасида Эвелина Атальянцнинг булава, Вилана Савадяннинг эса тасма билан чиқиши келтирди. Гуруҳ машқида 5 тўп билан ўз чиқишларини намойиш этган қизларимиз эса шоҳсупанинг иккинчи поғонасига кўтарилишди.
Шу тариқа, терма жамоамизнинг мазкур қитъа биринчилигида жамғарган медаллари 10 та олтин, 5 та кумуш ва 2 та бронзани ташкил этмоқда. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон гимнастика федерацияси ва бадиий гимнастика бўйича терма жамоамизни қитъа биринчилигида эришган ушбу ютуғи билан қутлаб қолади.

Узбекские грации завершили чемпионат Азии с 17 медалями
Сборная Узбекистана по художественной гимнастике завоевала 6 золотых и 3 серебряные медали в заключительный день континентального первенства в Таиланде.
Сегодня наша соотечественница Тахмина Икромова завоевала золотые награды в упражнениях с обручем, мячом и булавами. Также серебряной медали была удостоена ещё одна представительница Узбекистана Сабина Ташкенбаева в выступлении с мячом.
Узбекские гимнастки в групповом упражнении в программе с 3 лентами и 2 мячами показали самый высокий результат среди спортсменок континента. Ещё 2 первых места у сборной Узбекистана в молодёжной группе-выступление Эвелины Аталянц с булавой и Виланы Савадян с лентой были оценены золотыми наградами. Отечественные грации в групповом упражнении с 5 мячами поднялись на вторую ступень пьедестала почёта.
Таким образом, медали, завоёванные сборной Узбекистана на ЧА, составляют 10 золотых, 5 серебряных и 2 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию гимнастики Узбекистана и спортсменок с этим достижением.