“UZINFOCOM” Қирғизистоннинг “Infocom” давлат корхонаси билан меморандум имзолади
Қирғизистон Республикасида “UZINFOCOM” Ягона интегратори ва Қирғизистон Республикаси Рақамли ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги “Infocom” давлат корхонаси ўртасида ахборот-коммуникация технологиялари соҳасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзоланди.
Ишчи ташриф доирасида “UZINFOCOM” Ягона интегратори томонидан Ўзбекистон Республикаси ҳудудида фаолият юритаётган лойиҳалар тақдимоти ўтказилди.
Шунингдек, ишчи гуруҳ Давлат хизматлари марказига ташриф буюрди ҳамда “Infocom” ДК фаолияти билан танишди.
Меморандум – устувор йўналишлар идентификация тизимлари ва булутли ечимлар фаолияти бўйича тажриба алмашишдан иборат.

«UZINFOCOM» подписал меморандум с Государственным предприятием «Infocom» в Кыргызстане
В Кыргызской Республике был подписан меморандум о сотрудничестве в сфере информационно-коммуникационных технологий между Единым интегратором "UZINFOCOM" и государственным предприятием "Infocom" при Министерстве цифрового развития Кыргызской Республики.
В рамках рабочего визита Единым интегратором "UZINFOCOM" была проведена презентация проектов, действующих на территории Республики Узбекистан.
Также компания посетила центр государственных услуг и ознакомилась с деятельностью ГП "Инфоком".
Приоритетным направлением меморандума является обмен опытом в области систем идентификации и облачных решений.