Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов ҳамда Беларусь Республикаси Транспорт ва коммуникация вазири Алексей Авраменко ўртасида икки томонлама учрашув бўлиб ўтди.
Видеоконференцалоқа шаклида бўлиб ўтган учрашувда транспорт соҳасидаги ўзаро манфаатли алоқаларни ривожлантириш масаласи муҳокама этилди.
Хусусан, томонлар Ўзбекистон ва Беларусь пойтахтлари ўртасида амалга оширилаётган мунтазам авиақатновлар сонини оширишга қизиқиш билдиришди.
Шунингдек, автомобиль транспортида халқаро юк ташувлари жараёнида миллий ташувчиларга қулай шарт-шароитларни яратиш юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув якунида томонлар транспорт соҳасидаги манфаатли ҳамкорлик алоқарини кенгайтириш юзасидан биргаликдаги саъй-ҳаракатларни ривожлантиришга келишиб олди.

Международное сотрудничество
Состоялась двусторонняя встреча между министром транспорта Республики Узбекистан Ильхомом Махкамовым и министром транспорта и коммуникаций Республики Беларусь Алексеем Авраменко.
На встрече, состоявшейся в формате видеоконференцсвязи, был обсужден вопрос развития взаимовыгодного сотрудничества в транспортной сфере.
В частности, стороны выразили заинтересованность в увеличении количества регулярных авиарейсов между столицами Узбекистана и Беларуси. Также состоялся обмен мнениями о создании благоприятных условий для национальных перевозчиков в процессе международных грузовых перевозок автомобильным транспортом.
По итогам встречи стороны договорились развивать совместные усилия по расширению взаимовыгодного сотрудничества в транспортной сфере.