Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлиши борасидаги саъй-ҳаракатлари ҳақида смарт-релиз
Жаҳон савдо ташкилоти котибияти Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлиши бўйича Ишчи гуруҳининг навбатдаги 5-йиғилиши ўтказиладиган сана тўғрисида хабарнома тарқатди.
У 2022 йил 21-22 июнь кунлари Женевада бўлиб ўтади.
Ташкилотга аъзо бўлиш Ўзбекистон учун мутлақ устувор йўналиш бўлиб, унинг натижасида мамлакатимизнинг жаҳон иқтисодий муносабатларига ва кўп томонлама савдо тизимига янада интеграциялашувига эришилади.
Шу муносабат билан, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги томонидан янги форматдаги смарт-релиз – инфографика тайёрланиб, унда Ўзбекистон томонидан бу муҳим жараёнда ҳозирги кунгача амалга оширилган ишлар кўлами тўлиқ акс эттиришга уринилди.

Смарт-релиз о проделанной Узбекистаном работе по вступлению в ВТО
Секретариат Всемирной торговой организации распространил уведомление о дате проведения очередного, 5-го заседания Рабочей группы по вступлению Узбекистана в ВТО.
Оно состоится 21-22 июня 2022 года в Женеве.
Присоединение к организации – абсолютный приоритет, за которым видится дальнейшая интеграция Узбекистана в мировые экономические отношения и многостороннюю торговую систему.
В связи с этим Министерством по инвестициям во внешней торговле подготовлен смарт-релиз – инфографика в новом информативном формате, где постарались отразить весь масштаб проделанной Узбекистаном к настоящему времени работы в этом процессе.