Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлиши борасидаги саъй-ҳаракатлари ҳақида смарт-релиз
Жаҳон савдо ташкилоти котибияти Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлиши бўйича Ишчи гуруҳининг навбатдаги 5-йиғилиши ўтказиладиган сана тўғрисида хабарнома тарқатди.
У 2022 йил 21-22 июнь кунлари Женевада бўлиб ўтади.
Ташкилотга аъзо бўлиш Ўзбекистон учун мутлақ устувор йўналиш бўлиб, унинг натижасида мамлакатимизнинг жаҳон иқтисодий муносабатларига ва кўп томонлама савдо тизимига янада интеграциялашувига эришилади.
Шу муносабат билан, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги томонидан янги форматдаги смарт-релиз – инфографика тайёрланиб, унда Ўзбекистон томонидан бу муҳим жараёнда ҳозирги кунгача амалга оширилган ишлар кўлами тўлиқ акс эттиришга уринилди.

Smart release on the full scale of the work done by Uzbekistan on the way to WTO
The Secretariat of the World Trade Organization circulated a message on the date of the next, 5th Meeting of the Working Party on Uzbekistan's accession to the WTO.
It will take place on June 21-22, 2022 in Geneva.
Joining the organization is an absolute priority, which will follow by the further integration of Uzbekistan into the world economic community and multilateral trading system.
In this regard, the Ministry of Investments and Foreign Trade has prepared a smart release - an infographic in a new informative format, where we tried to reflect the full scale of the work done by Uzbekistan so far in this process.