Жанубий Кореянинг Пучон университети ректори билан ИТ таълимни ривожлантириш ва ушбу университетнинг янги ахборот технологиялари факультетини очиш масалалари муҳакома қилинди
2022-05-26 | Маданият
Бугун, 26 май куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шерзод Шерматов Жанубий Кореянинг Пучон университети ректори Хан Жонг Сок билан учрашув ўтказди.
Учрашувда таълим, АКТ соҳасида амалга оширилаётган ишлар хусусида атрофлича фикрлар алмашилди.
Шунингдек, Тошкент шаҳридаги Пучон Университет фаолиятини янада кенгайтириш ва уни ривожлантириш, шу билан бир қаторда, ушбу университетнинг янги ахборот технологиялари факультетини очиш масалалари муҳакома қилинди
Шу билан бирга, АКТ вазирлиги билан ҳамкорлик қилган ҳолда таълим сифатини таъминлаш, корхона ва ташкилотлар билан университет ўртасидаги шериклик алоқаларини янги босқичга олиб чиқиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
IT кадрларни тайёрлашда кореялик мутахассисларни жалб этиш, Ўзбекистонда IT аутсорсинг йўналишини ривожлантириш масалалари ҳам кўриб чиқилди.

С ректором Пучонского университета Южной Кореи обсуждены вопросы развития IT-образования и открытия нового факультета информационных технологий в этом университете
2022-05-26 | Культура
Сегодня, 26 мая, министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел встречу с ректором Пучонского университета Южной Кореи Хан Джон Соком.
На встрече состоялся всесторонний обмен мнениями о проводимой работе в сфере образования и ИКТ.
Также были обсуждены вопросы дальнейшего расширения и развития деятельности университета Пучон в Ташкенте, а также открытия нового факультета информационных технологий в этом университете
В то же время особое внимание было уделено вопросам обеспечения качества образования в сотрудничестве с Министерством ИКТ и вывода на новый уровень партнерских отношений университета с предприятиями и организациями.
Также рассмотрены вопросы привлечения корейских специалистов для подготовки IT кадров, развития направления IT аутсорсинга в Узбекистане.