Марказий Осиё» иккинчи халқаро саноат кўргазмаси ўз ишини бошлади
Кўргазма «Марказий Осиё: технологик муваффақиятлар макони» мавзусидаги ялпи мажлис билан очилди. Иштирокчиларни Ўзбекистон Бош вазири ўринбосари - инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзоқов ҳамда Россия саноат ва савдо вазири Денис Мантуров қутладилар.
Ялпи мажлисда Ўзбекистон ва ЕОИИга аъзо давлатлар ҳукуматларининг саноат сиёсати учун масъул раҳбарлари, Марказий Осиё мамлакатларидан савдо-иқтисодий ҳамкорлар иштирок этмоқда.
Эслатиб ўтамиз, кўргазмада Ўзбекистон, Россия, Беларусь, Венгрия, Франция, Тожикистон, Арманистон, Қозоғистон ва Қирғизистондан 700 дан ортиқ ишлаб чиқариш корхоналари ва ишбилармонлар делегациялари қатнашмоқда.
Кўргазма металлургия ва материаллар, саноат автоматизацияси, машинасозлик ва бутловчи қисмлар ишлаб чиқариш сингари бўлинмалардан ташкил топган.

В Ташкенте стартовала Международная промышленная выставка «Иннопром. Центральная Азия»
Сегодня в столице Узбекистана начала свою работу вторая Международная промышленная выставка «Иннопром. Центральная Азия».
Выставку открыла главная пленарная сессия «Центральная Азия: пространство технологического прорыва». Участников приветствовали заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Узбекистана Сардор Умурзаков и министр промышленности и торговли России Денис Мантуров.
В работе сессии принимают участие руководители правительств, ответственных за промышленную политику из Узбекистана, стран-членов Евразийского экономического союза (ЕАЭС) и других торгово-экономических партнеров стран Центральной Азии.
Напомним, что в выставке и деловой программе участвуют более 700 производственных компаний и бизнес-делегаций из Узбекистана, России, Белоруссии, Венгрии, Франции, Таджикистана, Армении, Казахстана, Кыргызстана.
Главные разделы выставки: металлургия и материалы, промышленная автоматизация, машиностроение и производство компонентов.