UNESCO билан истиқболли йўналишлар бўйича ҳамкорлик олиб бориш масалалари муҳокама қилинди
Бугун, 17 март куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шерзод Шерматов ҳамда UNESCOнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакили в. в. б. Александрос Макаригакис ўртасида мулоқот бўлиб ўтди.
Учрашувда Ўзбекистонда рақамли ривожлантириш бўйича комплекс режаларни амалга ошириш мақсадида ҳамкорликни мустаҳкамлаш юзасидан фикрлар алмашилди.
Шу билан бирга, сунъий интеллект технологияларини ривожлантириш, ёшларнинг АКТ саводхонлигини ошириш масалалари ҳам муҳокама қилинди.
Мулоқот сўнггида UNESCOнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакили в. в. б. Александрос Макаригакис АКТ вазирлиги билан қўшма ташаббусларни қўллаб-қувватлашга ҳамда Ўзбекистондаги самарали ҳамкорликни янада сезиларли даражада оширишга тайёрлигини билдирди.

Обсуждены перспективные направления сотрудничества с UNESCO
Сегодня, 17 марта, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел встречу с временно исполняющим обязанности представителя UNESCO в Узбекистане Александросом Макаригакисом.
В рамках встречи состоялся обмен мнениями по укреплению сотрудничества с целью реализации комплексных планов по цифровому развитию Узбекистана.
Вместе с этим, также были обсуждены вынесенные на повестку дня вопросы, в том числе развитие технологий искусственного интеллекта, повышение IT-грамотности молодежи и другие.
В заключение постоянный представитель UNESCO в Узбекистане Александрос Макаригакис выразил свою готовность по поддержке инициатив Министерства ИКТ и укреплению сотрудничества.