Tik Tok компанияси вице-президенти билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди
Шунингдек, учрашувда Ўзбекистон Республикаси Ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат бўйича давлат инспекцияси ва Давлат персоналлаштириш маркази масъул ходимлари ҳам иштирок этди.
Учрашувда таъкидланганидек, Tik Tok бугунги кунда дунёнинг кўплаб мамлакатларида йирик лойиҳаларни амалга ошириб келмоқда. Компания вакиллари Ўзбекистонда ҳам шундай лойиҳаларни амалга оширишга тайёр эканликларини билдирди.
Шунингдек, учрашув давомида Ўзбекистонда платформадан фойдаланувчиларнинг хавфсизлигини таъминлаш ҳамда Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талабларини бажариш масалалари ҳам муҳокама қилинди.
Компания вакиллари платформа орқали тарқаладиган ҳар-хил Ўзбекистон қонунларига зид материаллар тарқалишининг олдини олиш бўйича ҳамкорликда ишлашга тайёр эканлигини билдиришди.
Шу билан бирга, АКТ вазирлиги томонидан ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида, компания вакилларига Ўзбекистонда ўз ваколатхонасини  очиш бўйича таклифлар берилди.

Обсуждены вопросы сотрудничества с вице-президентом компании Tik Tok
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел онлайн-встречу с вице-президентом компании Tik Tok Тео Бертрамом.
Также во встрече приняли участие ответственные лица Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций Республики Узбекистан и Государственного центра персонализации.
Как было отмечено на встрече, сегодня компания Tik Tok реализует масштабные проекты во многих странах мира. Представители компании выразили готовность осуществить подобные проекты и в Узбекистане.
Также, в ходе встречи обсуждены вопросы обеспечения безопасности личной информации пользователей платформы в Узбекистане и исполнения требований законодательства Республики Узбекистан.
Представители компании также выразили готовность к совместной работе по предотвращению распространения материалов, противоречащих законодательству Узбекистана.
Вместе с этим, с целью расширения взаимовыгодного сотрудничества, Министерством ИКТ выдвинуты предложения представителям компании по открытию своих представительств в Узбекистане.