IT Парк резиденти Epam Systems компанияси томонидан Хоразм ёшлари учун ўқув семинар ўтказилди
Урганч шаҳридаги IT Парк филиалида Epam Systems ҳалқаро IT компанияси вакиллари томонидан ёшлар учун “Қандай қилиб юқори ҳақ тўланадиган касбни эгаллаш керак” ёки “IT га қандай кириш керак” мавзуларида семинар ўтказилди.
Семинарда умумтаълим мактабларининг юқори синф ўқувчилари, Урганч ахборот технологиялари техникуми ва Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети Урганч филиали талабалари иштирок этдилар.
Семинар давомида Epam Systems компаниясининг Ўзбекистондаги раҳбарияти чиқиш қилиб, IT соҳасида, шунингдек, нуфузли IT компанияларда фаолият юритиш бўйича маълумотлар берилди. Шу билан бирга Epam Systems компаниясида ходимларни ишга қабул қилиш тартиблари тушунтирилди ҳамда бу бўйича ёшларга зарур маълумотлар берилди.

Резидент IT Park - компания Epam Systems провела учебный семинар для молодежи Хорезма
В Ургенчском филиале IT Park представителями международной IT-компании Epam Systems для молодежи был проведен учебный семинар на темы «Как можно овладеть высокооплачиваемой профессией» и «Как можно войти в сферу IT».
В семинаре приняли участие ученики старших классов школ, техникума информационных технологий в городе Ургенч и студенты Ургенчского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в городе Ургенч.
В ходе семинара руководство компании Epam Systems в Узбекистане в своем выступлении дало информацию о работе в авторитетных IT-компаниях. Вместе с этим, даны разъяснения о порядке приема на работу сотрудников компании Epam Systems, молодежи была дана необходимая информация.