Президент йўл иншоотларини кўздан кечирди
Йўл бўйида ташкил этиладиган бундай мажмуалар дунё тажрибасида бор. Унда кечаю кундуз ишлайдиган савдо, овқатланиш ва маиший хизмат шохобчалари бўлади. Уларни арзон ва тез қуриш мақсадида юк контейнерларидан фойдаланилмоқда.
Бунинг учун 7 гектар ер ажратилиши режалаштирилган. Объектлар тадбиркорларга электрон-онлайн аукцион орқали сотилади. Уларда 500 дан ортиқ иш ўрни яратилиши мўлжалланган.
Президент Тошкент шаҳрида ҳаракатланаётган электробусни ҳам кўздан кечирди. «Яшил» транспорт тизимини ривожлантириш, метрополитеннинг кейинги босқичлари ва трамвай йўналишини белгилаш бўйича кўрсатмалар берди.

Президент ознакомился с придорожной инфраструктурой
Главе государства представлен проект строительства объектов придорожного сервиса вдоль Ташкентской объездной дороги.
Подобные комплексы хорошо зарекомендовали себя во всем мире. Проект, представленный главе государства, предусматривает создание круглосуточных магазинов, точек общего питания и бытовых услуг. Для снижения стоимости и ускорения строительства используются грузовые контейнеры.
Под проект намечено выделить 7 гектаров земли. Объекты будут реализовываться предпринимателям через онлайн-аукцион. Предусматривается создание более 500 рабочих мест.
Президент также осмотрел один из электробусов, курсирующих в Ташкенте. Даны указания по развитию "зеленого" транспорта, разработке дальнейших этапов метрополитена и прокладки трамвайных путей.