МОҚ раиси ўқ отиш спорти базасига ташриф буюрди
Ҳозирда ўқ отиш спорти бўйича терма жамоамиз аъзолари ҳам янги мавсумга қизғин тайёргарлик олиб бормоқда. Бугун МОҚ раҳбари Рустам Шоабдураҳмонов федерация базасига ташриф буюриб, у ердаги вазият билан яқиндан танишди.
Рустам Шоабдураҳмонов даставвал спортчилар билан учрашиб, улар билан яратилган шароитлар ҳақида суҳбатлашди. Шундан сўнг Олий спорт маҳорати мактаби, федерация мутасаддилари, тренерлар билан режалар муҳокама қилинди.
“Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига ҳам оз вақт қолди. Биз бир жамоамиз. Мусобақага муносиб тайёргарлик йўлида нима шароит керак бўлса, қайсидир мусобақада иштирок этиш режалаштирилган бўлса, биз ёрдам берамиз. Давлатимизнинг қўллаб-қувватлаши билан олдимизга қўйилган барча маррага ета оламиз. Кўплаб федерацияларга борганимизда, мураббийларнинг иш режаси йўқлиги, ўз олдиларига қандай мақсад қўйгани ва унга қай тарзда кетаётганларини кўрсатиб турадиган бирор расмий ҳужжат йўқ эди. Бу ерда эса бари акс этган. Жамоангизнинг бундай эътибор билан ишлаётганларидан мамнунмиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Йиғилишда асосий эътибор федерация моддий-техник базасини яхшилашга қаратилди. Суҳбат давомида Олий спорт маҳорати мактаби мутасаддиларидан мураббийларга керакли шароитларни яратиб бериш, иш жойларини ташкил қилиш, хоналарни керакли материаллар билан жиҳозлаш сўралди.

Председатель НОК посетил базу стрелкового спорта
В настоящее время члены сборной по стрельбе также активно готовятся к новому спортивному сезону. Сегодня глава НОК Рустам Шаабдурахманов посетил базу Федерации стрелкового спорта.
Сначала Рустам Мавзурович встретился с атлетами и пообщался о созданных для них условиях. После этого были обсуждены планы со школой Высшего спортивного мастерства, должностными лицами Федерации, тренерами.
"До Азиатских игр Ханчжоу-2022 остаётся совсем немного времени. Мы - единая команда. Какие бы условия ни были необходимы на пути к достойной подготовке к соревнованиям, если планируется участие в каком-либо турнире, сообщайте нам, мы поможем. При поддержке государства мы сможем достичь всех поставленных перед нами задач. Когда мы ездили во многие Федерации, у тренеров не было плана работы, не было ни одного официального документа, который бы указывал, какую цель они ставят перед собой и как они идут к ней. А здесь это всё имеется. Мы довольны, что ваша команда работает с такой ответственностью и вниманием", – сказал Рустам Шаабдурахманов.
Основное внимание во встрече было уделено улучшению материально-технической базы Федерации. В ходе беседы должностных лиц школы Высшего спортивного мастерства попросили создать тренерам необходимые условия, организовать рабочие места, оснастить помещения необходимыми материалами.