Ҳиндистоннинг “Integral” университети раҳбарияти билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун, 24 январ куни Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шерзод Шерматов Ҳиндистоннинг “Integral” университети раҳбарияти билан учрашув ўтказди.
Таъкидлаш керакки, ҳозирги кунда кўплаб хорижий олий таълим муассасалари Ўзбекистонга катта қизиқиш билдириб, юртимизда ўз филиалларини очиш истагини билдирмоқда.
Улар қаторида Ҳиндистонда юқори нуфузга эга “Integral” университетини ҳам айтиш мумкун. Самарали ҳамкорликни ўрнатишга келган “Integral” университетининг вакиллари ҳам вилоят ҳудудларида ўз филиалларини очиш истагини билдириб, тақдимот ўтказди.
Бундан ташқари, учрашувда меҳмонлар IT мутахассислар тайёрлайдиган олий таълим муассасалари ўртасидаги ҳамкорлик алоқалари билан ҳам таништирилди.
Шу билан бирга, томонлар ўртасидаги ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, Ўзбекистонда IT-таълимни ривожлантиришга оид Ҳиндистон томонни қизиқтирган масалалар юзасидан маълумотлар ҳам берилди.

Состоялась встреча с руководством Университета «Интеграл»
Сегодня, 24 января, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел встречу с руководством Университета «Интеграл».
Следует отметить, что сегодня зарубежные вузы высказывают большой интерес к рынку Узбекистана и выражают желание открыть свои филиалы на территории Республики Узбекистан.
В их числе можно отметить авторитетный индийский университет «Интеграл». Представители Университета, прибывшие с целью установления плодотворного сотрудничества и желающие открыть свои филиалы в регионах, провели ознакомительную презентацию.
В ходе встречи гости ознакомились с процессом взаимодействия с высшими учебными заведениями, готовящими IT-специалистов.
Вместе с этим, стороны также обсудили вопросы сотрудничества. В частности, была предоставлена информация по интересующим индийскую сторону вопросам, в том числе в рамках развития IT-образования.