“Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил” эсдалик нишони билан АКТ вазирлиги ходимлари тақдирланди
2022-01-18 | Жамият
Бугун, 18 январь куни Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 30 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан мудофаа қудратини мустаҳкамлаш ва Қуролли Кучларни барпо этишда салмоқли ҳисса қўшган АКТ вазирлигининг бир қатор ходимлари “Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил” эсдалик нишони билан тақдирланди.
Тақдирлаш маросимида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Ш. Шерматов иштирок этди. “Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил” эсдалик нишонлари Мудофаа вазирлиги маъсуллари томонидан тақдим этилди.
Шуни алоҳида таъкидлашимиз керак, бугунги кунда Ўзбекистонда ташкил этилган ноёб тизим – ҳарбий-маъмурий секторлар жойлардаги давлат ҳокимияти органларини мамлакатимиз мудофаа қудратини мустаҳкамлашга фаол жалб этиш учун имкон бериб келмоқда. Бу эса, ўз навбатида, “Халқ ва армия – бир тан-у бир жондир” деган улуғ ғояни амалда таъминлашга хизмат қилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президенти, Қуролли Кучлар Олий Бош Қўмондони Шавкат Мирзиёев бошчилигида амалга оширилаётган саъй-ҳаракатлар натижасида Ўзбекистон Қуролли Кучлари республикамиз мустақиллиги, халқимизнинг тинч ва осойишта ҳаётини ишончли ҳимоя қилишнинг чинакам кафолати бўлиб келмоқда.
“Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил” эсдалик нишони билан тақдирланганлар рўйхати.
Жамол Тиллоевич Махсудов – Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг ўринбосари;
Назиржон Набиджонович Хасанов – “Ўзбектелеком” АК бош директори;
Жахонгир Абдухакимович Арипов – “Ўзбектелеком” АК бош директорининг ўринбосари;
Мардан Жахангирович Бердикличев – “Ўзбектелеком” АК бош директорининг ўринбосари;
Даврон Хаятович Джабаров – Тошкент шаҳар телефон тармоғи Филиали директорининг биринчи ўринбосари;
Махсум Мубаширович Махмудов – “ UNICON.UZ” – Фан техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази давлат унитар корхонаси директори;
Эмил Илдарович Гимранов – “Ягона интегратор – “UZINFOCOM” МЧЖ бош директори;
Зарина Рустамовна Юлдашева – “Ягона интегратор – “UZINFOCOM” МЧЖ таҳлил ва лойиҳа ҳужжатларини ишлаб чиқиш бўлими бошлиғи.

2022-01-18 | Общество
Сегодня, 18 января, ряд сотрудников Министерства ИКТ награждены памятным знаком «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил» в связи с 30-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днем защитника Родины, а также за весомый вклад в дело укрепления оборонного потенциала и создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В церемонии награждения принял участие Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов. Памятные знаки «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил» были предоставлены Министерством обороны.
Следует отметить, что сегодня в республике создана уникальная система военно-административных секторов, позволившая повысить роль органов государственной власти на местах в укреплении обороноспособности страны. Это, в свою очередь, дает возможность практически обеспечить великую идею «Народ и армия – едины».
В результате предпринимаемых мер со стороны Президента Республики Узбекистан Верховного Главнокомандующего Вооруженными Силами Шавката Мирзиёева Вооруженные силы Узбекистана становятся надежным гарантом независимости нашей Родины, мирной и благополучной жизни народа.
Список награжденных памятным знаком «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил».
Махсудов Жамол Тиллоевич – заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций;
Хасанов Назиржон Набиджонович – генеральный директор АК «O‘zbektelekom»;
Арипов Жахонгир Абдухакимович – заместитель генерального директора АК «O‘zbektelekom»;
Бердикличев Мардан Жахангирович – заместитель генерального директора АК «O‘zbektelekom»;
Джабаров Даврон Хаятович – первый заместитель директора филиала Ташкентской городской телефонной сети (ТШТТ) АК «O‘zbektelekom»;
Махмудов Махсум Мубаширович – директор Центра научно-технических и маркетинговых исследований UNICON.UZ - ГУП «UNICON.UZ»;
Гимранов Эмиль Илдарович – генеральный директор ООО «Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM»;
Юлдашева Зарина Рустамовна – руководитель отдела по анализу и разработке проектных документов ООО «UZINFOCOM».