“Рақамли иқтисодиётни ривожлантиришда замонавий менежмент” раҳбар кадрлар учун махсус курслар якунланди
2022-01-17 | Жамият
Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини  ривожлантириш вазирлиги, “Ўзбектелеком” АК ҳамда МФактор ўқув маркази ҳамкорлигида “Рақамли иқтисодиётни ривожлантиришда замонавий менежмент” мавзусида махсус ўқув курслари ташкил қилинди.
Ўқув курсининг  ёпилиш тадбирида Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирнинг ўринбосри Ж.Махсудов иштирок этиб соҳада эришилган ютуқлар ҳамда 2022–2026 йилларда АКТни юқори даражага олиб чиқиш бўйича режалар билан таништириб ўтди.
Давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган “Рақамли Ўзбекистон-2030” стратегияси ҳамда “Инсон қадри учун” тамойилига асосан ишлаб чиқилган еттита устувор йўналишдан иборат Янги Ўзбекистоннинг 2022–2026 йилларга мўлжалланган тараққиёт стратегияси асосида нафақат соҳани такомиллаштириш, балки соҳада фаолият юритаётган ходимлар, айниқса, раҳбар кадрларнинг маҳоратини ва менежментдаги малакасини ошириш муҳим ҳисобланади. Чунки раҳбар кадрнинг бошқарув фаолияти мукаммал бўлса, у раҳбарлик қилаётган ташкилот албатта юқори даражада иш олиб боради- деб алоҳида таъкидлади  Вазир ўринбосари Ж.Махсудов
Бундан ташқари, телекоммуникация соҳасига алоҳида урғу бериб, режага кўра вилоятларда мобил интернет тармоғи вилоят бўйича оширилиши таъкидланди. Шу билан бирга, соҳани ривожлантиришда раҳбар ходимлар бир-бирлари билан бевосита тажриба алмашишлари ҳам алоҳида таъкидлаб ўтилди
Махсус ўқув курси якунида, курслардан муваффақиятли ўтган тингловчиларга белгиланган намунадаги сертификатлар берилди. Ўқув курслари замонавий ахборот-коммуникация воситалари ва инновацион таълим технологияларини қўллаган ҳолда олиб борилди.

Завершились специальные курсы для руководящих кадров «Современный менеджмент в рамках развития цифровой экономики»
2022-01-17 | Общество
Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в сотрудничестве с АК «O‘zbektelekom» и учебным курсом MFaktor были организованы специальные курсы под названием «Современный менеджмент в рамках развития цифровой экономики».
В церемонии закрытия принял участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Жамол Махсудов, который ознакомил с достижениями в отрасли и планами по поднятию сферы ИКТ на высокий уровень в 2022-2026 годах.
•  В выдвинутой руководителем страны Стратегии «Цифровой Узбекистан-2030» и Стратегии развития Нового Узбекистана в 2022-2026 годах, включающей в себя семь основных направлений и разработанной на основе принципа «В интересах человека», важное место занимают не только вопросы совершенствования отрасли, но и повышения мастерства и квалификации сотрудников, особенно руководящих кадров. Если управленческая деятельность руководителя будет на высоком уровне, то управляемая ею организация обязательно достигнет высоких показателей, - отметил заместитель министра  ИКТ Ж.Махсудов.
Помимо этого, особое внимание было уделено сфере телекоммуникаций. В соответствии с планом намечается довести скорость мобильного интернета в областях. Также был сделан акцент на взаимном обмене опытом между руководителями и сотрудниками в рамках развития сферы.
В завершение успешно окончившим курсы слушателям были вручены сертификаты соответствующего образца. Учебные курсы были проведены с применением современных информационно-коммуникационных средств и инновационных образовательных технологий.