АКТ вазири Ягона интегратор - UZINFOCOM лойиҳалари билан танишди
27 декабр куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Ш. Шерматов “UZINFOCOM давлат ахборот тизимларини яратиш ва қўллаб-қувватлаш бўйича ягона интегратор” фаолияти билан танишди.
Дастлаб АКТ вазири дата марказга ташриф буюрди. Ягона интегратор эга бўлган сервер қувватлари ва марказнинг моддий-техник базаси билан танишди.
Шундан сўнг Ягона интерактив давлат хизматлари портали (my.gov.uz) доирасида амалга оширилаётган лойиҳалар тақдимоти бўлиб ўтди. Тизимдаги янгилик ва янгиланишлар, айни пайтда аҳолига қандай имкониятлар тақдим этилаётгани, 2022 йил учун мўлжалланган режа ва вазифалар тўғрисида маълумот берилди.
UZINFOCOM жамоаси томонидан ишланаётган лойиҳалар, My ID - шахсни биометрик идентификация қилиш тизими, Nis.uz миллий ахборот тизими, Ziyonet таълим портали тақдимоти бўлиб ўтди. Шу билан бирга, аграр, транспорт, маданият, соғлиқни сақлаш, хавфсизлик соҳаларида амалга оширилаётган лойиҳалар тақдимоти ҳам ўтказилди.

Министр ИКТ ознакомился с проектами Единого интегратора UZINFOCOM
27 декабря Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов ознакомился с деятельностью Единого интегратора по созданию и поддержке информационных систем «UZINFOCOM».
В начале Министр ИКТ посетил дата-центр и ознакомился с серверными мощностями и материально-технической базой центра.
Затем прошла презентация проектов, реализуемых в рамках деятельности Единого портала интерактивных государственных услуг (my.gov.uz). Дана информация о нововведения и обновления системы, предоставляемых возможностях для населения, дальнейших планах и задачах на 2022-й год.
Была проведена презентация о проектах, над которыми трудится команда UZINFOCOM, в их числе такие актуальные как система биометрической идентификации личности My ID, Национальная информационная система Nis.uz, образовательный портал Ziyonet. Представлены проекты в аграрной, социальной, транспортной, культурной сферах, здравоохранения и безопасности.