Хоразм вилоятида IT-лойиҳалар танлови ўтказилди
Хоразм вилоятида ёшлар ўртасида “Истиқболли IT-лойиҳалар” танлови ташкил этилди. Танлов Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг Хоразм вилояти бошқармаси, IT-Парк, ТАТУ Урганч филиали ва Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси билан ҳамкорликда ўтказилди.
Танлов илм-фан, таълим ва соғлиқни сақлаш, маданият ва санъат, спорт ва туризм, давлат хизматларини ривожлантириш, қурилиш, архитектура ва транспорт, қишлоқ хўжалиги каби йўналишларда ташкил этилди.
Танловда иштирок этган ёшлар томонидан ушбу йўналишларда ахборот технологияларини жорий этиш бўйича ишлаб чиқилган лойиҳалар тақдимот қилинди. Ёшлар томонидан тақдим этилган лойиҳалар кўриб чиқилиб, улар орасидан ғолибликни қўлга киритган иштирокчилар тақдирландилар.

В Хорезмской области прошел конкурс IT-проектов
В Хорезмской области был организован конкурс «Перспективные IT-проекты» среди молодежи. Мероприятие было проведено территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Хорезмской области, IT Park, Ургенчским филиалом ТУИТ и областным управлением Агентства по делам молодежи.
Конкурс проводился по направлениям науки, образования, здравоохранения, культуры и искусства, спорта и туризма, государственных услуг, строительства, архитектуры и транспорта, сельского хозяйства.
В рамках конкурса прошли презентации проектов, направленных на внедрение ИКТ по данным направлениям. По их итогам были определены победители, состоялось их награждение.