Давлат Раҳбари томонидан АКТ соҳасини сифат жиҳатдан янги босқичга кўтариш бўйича белгилаб берилган вазифаларни ижросини ташкил этиш муҳокама этилди
2021-11-22 | Технологиялар
Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Ш. Шерматов томонидан соҳа корхона ва ташкилотлари ҳамда ҳудудий бошқармалар учун видеоселектор йиғилиши ўтказди.
Унда тизим ташкилотлар томонидан кўрсатилаётган хизматлар сифати ва ҳажмини ошириш, юридик ва жисмоний шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш, ижро интизоми талабларининг бажарилиши юзасидан сўз юритилди.
Видеоселектор давомида тизимдаги барча ташкилотларга рақамли иқтисодиёт бўйича соҳа олдига қўйилган вазифаларнинг ижросини таъминлаш, вазирлик марказий аппаратидаги масъул бошқарма ва бўлимлар ҳам тегишли йўналишда ҳудудлардаги муаммо ва долзарб масалалар ечимига эътибор қаратиши таъкидланди.
Шунингдек, ҳудудий бошқарма бошлиқларининг Вазирлик марказий аппаратидаги масъул бошқарма ва бўлимлари билан ҳамкорликда устувор лойиҳалар ва вазифалар ижросини ташкил этиш, телекоммуникация инфратузилмасини бугунги кун талабларидан келиб чиқиб янада ривожлантириш масалаларига эътиборни кучайтириш бўйича топшириқлар берилди.
Шу билан бирга, йиғилиш давомида соҳани янада ривожлантириш мақсадида комплекс чора-тадбирлар ишлаб чиқиш вазифалари топширилди.
Малумот учун:
Ушбу чора-тадбирларга сизнинг ҳам аниқ таклифларингиз ва лойиҳаларингиз бўлса, уларни ушбу онлайн форма орқали юборишингизни сўраймиз: https://bit.ly/3FAr2WL

Прошло обсуждение вопросов по организации исполнения поставленных руководителем страны задач по поднятию сферы ИКТ на качественно новый уровень
2021-11-22 | Технологии
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов провел видеоселекторное совещание для подведомственных предприятий, организаций и территориальных управлений.
На нем были рассмотрены вопросы повышения качества и увеличения объема оказываемых услуг, работы с обращениями физических и юридических лиц, исполнения требований исполнительской дисциплины.
В ходе видеоселектора особое внимание было обращено по исполнению задач в рамках развития цифровой экономики, разрешению актуальных вопросов и проблем со стороны ответственных управлений и отделов Центрального аппарата в регионах.
Также были даны поручения по организации исполнения приоритетных задач и проектов ответственными территориальными управлениями Министерства совместно с управлениями и отделами Центрального аппарата, дальнейшему развитию телекоммуникационной инфраструктуры в соответствии с сегодняшними требованиями.
Была поставлена задача по разработке комплексных мер по дальнейшему развитию сферы.
Если у вас есть имеются конкретные предложения и проектные идеи по данным вопросам, вы можете направить их через онлайн-форму: https://bit.ly/3FAr2WL