Россия Ташқи ишлар вазири билан учрашув тўғрисида
Москва шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазири Сергей Лавров билан учрашди.
Ташқи сиёсат маҳкамалари раҳбарлари олий даражадаги Россияга кутилаётган ташрифга томонларнинг тайёрлиги юқори даражада эканини мамнуният билан қайд этдилар ҳамда давлатлараро муносабатларнинг долзарб масалаларини муҳокама қилдилар.
Икки мамлакатнинг халқаро ва минтақавий ташкилотлар доирасида яқин алоқаларни давом эттириш ва ўзаро қўллаб-қувватлашга тайёрлиги билдирилди.
Афғонистондаги вазият юзасидан фикр алмашилди. Учрашув якунида Вазирлар ахборот ва биологик хавфсизлик соҳасида қатор икки томонлама ҳужжатлар, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ва Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазирлиги ўртасида 2022-2023 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастурини имзоладилар.

О встрече с главой МИД России
В Г.Москве Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу с Министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
Главы внешнеполитических ведомств с удовлетворением отметили высокую степень готовности сторон к предстоящему визиту на высшем уровне в Россию, а также обсудили актуальные вопросы межгосударственных отношений.
Выражена готовность двух стран к продолжению тесных контактов и взаимной поддержки в рамках международных и региональных организаций.
Состоялся обмен мнениями по складывающейся ситуации в Афганистане.
По итогам встречи министры подписали ряд двусторонних документов в сфере информационной и биологической безопасности, а также Программу сотрудничества между Министерством иностранных дел Республики Узбекистан и Министерством иностранных дел Российской Федерации на 2022-2023 годы.