Самарқанд вилояти Нарпай туманида Рақамли технологиялар ўқув маркази ўз фаолиятини бошлади
Бугунги кунга қадар, Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги томонидан Самарқанд вилоятининг 14 та шаҳар ва туманларида Рақамли технологиялар ўқув марказлари ташкил этилган эди.
Ушбу марказларда замонавий рақамли технологиялар, электрон тижорат, дастурлаш асослари, робототехника бўйича ёшларни ўргатувчи ўқув курслари учун компютер ва робототехника синфлари ташкил этилиб фаолият кўрсатмоқда.
Вилоятдаги Рақамли технологиялар ўқув марказларининг ўн бешинчиси Нарпай туманида ташкил қилинди ва ушбу Рақамли технологиялар ўқув маркази керакли замонавий компютер жиҳозлари билан таъминланди.
Рақамли технологиялар ўқув марказини очиш маросимида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги Самарқанд вилояти ҳудудий бошқармаси, Самарқанд вилояти ҳокимилиги, Нарпай тумани ҳокимлиги, вазирлик тизимидаги вилоят корхона ва ташкилотларнинг вилоят бўлинмалари раҳбарлари ва ходимлари, ҳамда туман фаоллари ва маҳаллий ёшлар иштирок этдилар.

В Нарпайском районе Самаркандской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
К настоящему времени Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций в Самаркандской области было создано 14 Учебных центров цифровых технологий в городах и районах области.
В них организованы компьютерные аудитории и робототехники для организации учебных курсов для молодежи по современным цифровым технологиям, электронной коммерции, робототехнике.
Пятнадцатый по счету Учебный центр цифровых технологий был организован в Нарпайском районе, оснащенный современной компьютерной техникой.
В церемонии открытия Учебного центра цифровых технологий приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области, хокимията Самаркандской области, областных подразделений подведомственных предприятий и организаций, а также активисты района и местная молодежь.