Ягона порталда электрон хизматлар сони яна биттага кўпайди
Ягона порталда “Қурилиши тугалланган бино ва иншоотларни фойдаланишга қабул қилиш учун ариза топшириш ва кадастр ҳужжатларини расмийлаштириш хизмати” ишга туширилди.
Белгиланган тартибда келишилган лойиҳа ҳужжатларига кўра обектнинг қурилиши (реконструкцияси) тугалланган тақдирда, битта сўровномага асосан кадастр паспорти, объектни фойдаланишга қабул қилиш далолатномаси, кўчмас мулк давлат рўйхатидан ўтказилганлиги тўғрисидаги реестрдан кўчирма бир вақтда берилиши йўлга қўйилди.
Ушбу хизмат Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 2 сентябрьдаги 535-сон қарори билан тасдиқланган Кўчмас мулк обектига кадастр паспортини бериш бўйича давлат хизматлари кўрсатишнинг маъмурий регламенти 5 бандига асосан йўлга қўйилди.

Запущена еще одна услуга в системе ЕПИГУ
В системе ЕПИГУ запущена услуга «Подача заявления на приемку в эксплуатацию завершенных строительством зданий и сооружений и оформление кадастровых документов».
После завершения строительства (реконструкции) объекта в соответствии с согласованными проектными документами, на основании единого запроса, одновременно выдаются кадастровый паспорт, акт о приёмке объекта в эксплуатацию и выписка о регистрации из государственного реестра прав на объекты недвижимости.
Данная услуга запущена в соответствии с пунктом 5 Административного регламента оказания государственных услуг по выдаче кадастрового паспорта на объект недвижимого имущества, утвержденного постановлением Кабинета Министров №535 от 2 сентября 2020 года.