Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида “Sturgeon Capital” вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
2021 йил 7 октябрьда Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида “Sturgeon Capital” Ltd инвеститсион компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашув университет ректори, ходимлари, ҳамда “Sturgeon Capital” томонидан бир йиллик таълим гранти олган Тошкент шаҳридаги Инҳа университетининг 3  босқич талабаси  Малика Курмаева иштирокида бўлиб ўтди. Таъкидлаш жоизки, ушбу компания гендер тенглиги ғоясини қўллаб-қувватлайди.
Шу муносабат билан,Тошкент шаҳридаги Инҳа университетининг фақат талаба қизлари таълим гранти учун қатнашишлари мумкин эди, натижада М. Курмаева ғолиб бўлди. Учрашувда ташкилотлар ўртасидаги ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди.

Встреча с представителями "Sturgeon Capital" прошла в УИТ
7 октября 2021 г. в Университете Инха в Ташкенте прошла встреча с представителями инвестиционной компании Sturgeon Capital Ltd. На встрече присутствовали сотрудники УИТ во главе с ректором, а также студентка 3 курса Университета Инха в Ташкенте - Малика Курмаева, получившая годовой грант на обучение от Sturgeon Capital.
Отметим, что эта компания поддерживает идеи гендерного равенства. В этой связи за грант на обучение, который в итоге выиграла М.Курмаева, могли побороться только девушки-студентки Университета Инха в Ташкенте. В ходе встречи стороны обсудили возможные вопросы и перспективы сотрудничества между организациями.