Давлат раҳбари маҳалладаги шароитлар билан танишди
Президент Шавкат Мирзиёев Сирдарё тумани “Ширин” маҳалласида яшовчи Дониёр Йўлдошев хонадонида бўлиб, оиланинг турмуш шароитлари билан танишди.
Бу уй юртимиздаги обод ҳовлилардан бири. 10 сотих томорқада мевали ва манзарали дарахтлар, сабзавотлар экилган. 30 бош наслли курка боқилиб, бир йилда 25 миллион сўмгача қўшимча даромад олинмоқда.
Давлатимиз раҳбари бу саъй-ҳаракатларни маъқуллаб, мана шундай обод хонадонлар кўпайиши кераклигини таъкидлади.
- Ҳудудларда юришим, ҳар кунги ҳаракатларимдан мақсад - одамларни рози қилиш, аҳоли жон бошига даромадни кўпайтириш. Илгари четга хомашё сотардик. Ҳозир ҳаммасини мамлакатимизда қайта ишлаб, тайёр маҳсулот чиқараяпмиз. Корхоналар очилаяпти, ёшларимиз, хотин-қизларимиз ишли бўлаяпти. Бундайлар кўпайиши, бунинг учун ривожланиш маҳаллада бўлиши керак. Маҳалла яхши бўлса, давлат кучли бўлади. Ёшларни билимли, ақлли қилиб тарбияласак, ўз йўлини, ишини топади, - деди Шавкат Мирзиёев.

President speaks with mahalla residents
President Shavkat Mirziyoyev visited Doniyor Yuldashev’s house, a resident of Shirin mahalla in Syrdarya district, and talked with family members.
In the yard with an area of 10 acres, the family grows fruit and ornamental trees, vegetables, contains 30 purebred turkeys and from this receives up to 25 million UZS of additional income per year.
The Head of the state highly appreciated the farm and noted that there should be as many such landscaped courtyards as possible throughout the country.
“The purpose of my trips to the regions, my daily efforts are to make people happy with life, to achieve an increase in per capita income. Previously, we sold raw materials abroad. And now we are processing it at home, producing finished products. Companies are opening, our young people, women are getting jobs. The development must take place primarily in the mahalla to expand this phenomenon. If the mahalla is flourishing, then the state will be strong. If we bring up youth as educated people, they will be able to find their way, their business”, Shavkat Mirziyoyev said. Dua was recited with wishes of peace and prosperity to the country.