Наманган вилоятининг бир қатор туманларида “Бир миллион дастурчи” лойиҳаси бўйича ўқув семинарлар бўлиб ўтди
2021-09-17 | Технологиялар
Ахборот технологиялари ва коммуникатцияларини ривожлантириш вазирлигининг Наманган вилоят ҳудудий бошқармаси, вилоят Халқ таьлими бошқармаси, IT-Парк Наманган вилояти филиали, Мингбулоқ ҳамда Наманган туманлари ҳокимликлари раҳбарлари ва ходимлари ҳамда ёшлар иштирок этдилар.
Семинарда IT-Парк Наманган вилояти филиали ходимлари томонидан “Бир миллион дастурчи” лойиҳаси доирасида uzbekcoders.uz электрон порталидан рўйхатдан ўтиш бўйича тушунчалар берилди. Шунингдек семинар иштирокчилари ўзларини  қизиқтирган саволларига жавоб олишди.

В ряде районов Наманганской области IT Park прошли учебные семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
2021-09-17 | Технологии
В Мингбулакском и Наманганском районах Наманганской области прошли учебные семинары в рамках проекта «Один миллион программистов», в которых приняли участие руководители и сотрудники Сырдарьинского филиала IT Park, хокимията города Ширин, городского отделения народного образования, а также местная молодежь.
В ходе мероприятий сотрудники Наманганского филиала IT Park также дана информация о порядке регистрации на сайте проекта «Один миллион программистов» (uzbekcoders.uz). Участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы.