Жиззах вилояти Зарбдор туманида сайёр қабул ўтказилди
Жиззах вилояти Зарбдор туманида жисмоний ва юридик шахслар учун Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги Жиззах вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан сайёр қабул ўтказилди.
Сайёр қабулда Вазирлик тизимидаги аксиядорлик компаниялари, корхона, ташкилот ва муассасаларнинг вилоятдаги таркибий бўлинмалари ҳамда мобил алоқа операторлари вилоят бўлинмалари раҳбарлари иштирок этди ҳамда сайёр қабул иштирокчиларига туманда олиб борилаётган ишлар ва келгусида амалга оширилиши режалаштирилган вазифалар тўғрисида маълумот берилди.
Шунингдек, алоқа ва телекоммуникатсия, радио ва телевидение, ахборот технологиялари соҳасида хизматлар ҳажми, сифати ва нархи каби масалалар юзасидан  фуқаролардан келиб тушган мурожаатлар ҳал этилиб, ўрганиш талаб этиладиган мурожаатлар назоратга олинди ва ўрганиб чиқиш учун тегишли ташкилотларга топшириқлар берилди.
Бундан ташқари соҳа корхоналари ҳамда мобил алоқа операторлари вилоят бўлинмалари томонидан туман аҳолиси учун сайёр хизматлар кўрсатиш ташкил қилинди.

В Зарбдорском районе Джизакской области прошел выездной прием
В Зарбдорском районе Джизакской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области был организован выездной прием для юридических и физических лиц.
В выездном приеме приняли участие руководители подведомственных акционерных компаний, предприятий, организаций и учреждений, областных подразделений мобильных операторов. Участникам была дана информация о проводимой в районе работе и запланированных задачах.
Также был разрешен на месте ряд обращений от граждан, связанных с вопросами предоставления услуг связи и телекоммуникаций, радио и телевидения, объемом, качеством и ценовыми тарифами за услуги в сфере ИКТ. Требующие дальнейшего изучения заявления были переданы соответствующим организациям.
Помимо этого, областными подразделениями подведомственных предприятий и операторов мобильной связи были организованы выездные услуги для населения.