Қорақалпоғистоннинг Мўйноқ туманида ахборот технологиялари бўйича бепул ўқув курслари ташкил этилди
ТАТУнинг  Нукус филиали жамоаси  томонидан Қорақалпоғистоннинг Мўйноқ туманида “Футуре Муйнак” ўқув-амалиёт маркази очилиб,  ёшлар учун бепул ўқув курслари ташкил этилди.
Ҳозирда ушбу марказда Мўйноқ тумани мактаб ўқувчилари учун синфлар кесимида машғулотлар олиб борилмоқда.
Шунингдек, Ахборот технологиялари ва коммуникатсияларини ривожлантириш вазирлигининг Қорақалпоғистон ҳудудий бошқармаси томонидан марказга бепул Wi-Fi зонаси ташкил қилинган бўлиб, марказ тинуловчилари интернетдан бепул фойдаланишлари мумкин.
“Future Muynak” ўқув-амалиёт маркази 2019 йилда Қорақалпоғистоннинг Мўйноқ туманида ТАТУ Нукус филиали томонидан ташкил этилган. Бу ерда филиал профессор-ўқитувчилари мўйноқлик ёшларга “Web-texnologiya”, “3D modellashtirish” ва “Аниматсион графика” каби замонавий йўналишларда бепул машғулотларни олиб бормоқда.

В Муйнакском районе Республики Каракалпакстан организованы бесплатные IT-курсы
В учебно-практическом центре «Future Muynak», организованном Нукусским филиалом ТУИТ в Муйнакском районе, были организованы бесплатные курсы для молодежи.
В настоящее время в этом центре для учеников школы в Муйнакском районе организованы учебные занятия.
Также территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Республике Каракалпакстан была организована бесплатная Wi-Fi-зона, благодаря чему слушатели получили бесплатный доступ в Интернет.
Учебно-практический центр «Future Muynak» был организован в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан в 2019 году по инициативе коллектива Нукусского филиала ТУИТ. Здесь проводятся учебные курсы с участием преподавателей по направлениям «Веб-программирование», «3D-моделирование», «Анимационная графика».