Президент Шавкат Мирзиёев шу ҳафта Туркманистонга боради
Бугун, 2 август куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Матбуот хизматининг навбатдаги брифинги бўлиб ўтди.
Унда Президент матбуот котиби Шерзод Асадов давлатимиз раҳбари иштирокида жорий ҳафтада кутилаётган муҳим тадбирлар ҳақида журналистларга маълумот берди.
Унга кўра, бу ҳафтада ҳам бир қатор тадбирлар кун тартибига киритилган. Жумладан, Тошкент шаҳрида иссиқлик таъминоти тизимларини модернизация қилиш бўйича тақдимот ҳамда ҳудудлар ва тармоқларда иқтисодий ўсиш суръатларини таъминлаш масалалари бўйича видеоселектор ўтказилиши режалаштирилган.
Жума куни Президентимиз Туркманистоннинг Аваза шаҳрида бўлиб ўтадиган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг навбатдаги маслаҳат учрашувида иштирок этади.

Шавкат Мирзиёев на этой неделе посетит Туркменистан
Сегодня, 2 августа, состоялся очередной брифинг, который проводила Пресс-служба Президента Республики Узбекистан.
На нем Пресс-секретарь Президента Шерзод Асадов проинформировал журналистов о важных мероприятиях, ожидающихся на этой неделе с участием главы государства.
Так, на этой неделе в повестку дня включен ряд мероприятий. В частности, планируется провести презентацию по модернизации систем теплоснабжения города Ташкента, а также видеоселекторное совещание по вопросам обеспечения темпов экономического роста в регионах и отраслях.
В пятницу Президент примет участие в очередной консультативной встрече глав государств Центральной Азии, которая состоится в городе Аваза в Туркменистане.