Молиявий ҳисоботнинг халқаро стандартлари ҳужжатларини давлат тилига таржима қилиш жараёни давом этмоқда
2021-04-27 | Ҳужжатлар
МҲХС ҳужжатларининг таржима лойиҳаси юзасидан жамоатчиликнинг фикрини ўрганиш ва таклифлар олиш (feedback) мақсадида МҲХС ҳужжатлари Молия вазирлигининг веб сайтида эълон қилиб борилмоқда.
Бугунга қадар 31 та МҲХС ҳужжатларининг давлат тилидаги таржимаси лойиҳаси Молия вазирлигининг веб сайтига жойлаштирилди. Мазкур ҳужжатлар юзасидан жамоатчиликнинг маъновий, имловий ва грамматик жиҳатдан ўрганиб чиқилган ўринли таклиф ва мулоҳазалари келиб тушмоқда. МҲХС ҳужжатларининг таржимаси лойиҳаси юзасидан берилган асосли таклифлар уларни асл маъносида қўллаш учун муҳим аҳамият касб этади.
Жорий ҳафтада МҲХС ҳужжатларининг бевосита фойдаланувчилари ва жамоатчиликнинг фикрини ўрганиш ва таклифлар олиш (feedback) учун қуйидаги 2 та МҲХС ҳужжатини давлат тилидаги таржимаси лойиҳаси Молия вазирлигининг веб сайтига жойлаштирилди:
1. 1-сон Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандарти
Молиявий ҳисоботни тақдим этиш;
2. 37-сон Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандарти
Баҳоланган мажбуриятлар, шартли мажбуриятлар ва шартли активлар.
Мазкур МҲХС ҳужжатларини давлат тилидаги таржимаси юзасидан фикр ва мулоҳазаларни ifrs@mf.uz электрон манзилига юборишингиз мумкин.

The translation of International Financial Reporting Standards documents into the state language continues
2021-04-27 | Documents
In order to study public opinion and receive feedback on the draft translation of IFRS documents, the IFRS documents are published on the website of the Ministry of Finance.
To date, the website of the Ministry of Finance has published a draft translation of 31 IFRS documents into the native language. According to these documents, relevant suggestions and comments from the public are received, studied in terms of meaning, spelling, and grammar. Sound proposals for a draft translation of IFRS documents are essential for their application in their original meaning.
This week, a draft translation of the following 2 IFRS documents into the native language was posted on the website of the Ministry of Finance to study public opinion and suggestions (feedback) from direct users of the IFRS documents:
1.                International Accounting Standard 1 Presentation of Financial Statements;
2.                International Accounting Standard 37 Provisions, Contingent Liabilities and Contingent Assets.
You can send your opinion and comments on the translation of the IFRS documents into the native language to the email address ifrs@mf.uz.