Президент Чирчиқдаги маҳаллаларда юриб, аҳоли билан суҳбатлашди
Президент Чирчиқ шаҳрига ташрифи чоғида Ифтихор маҳалласига кириб кўрди. Кўп қаватли уйларда яшаётган одамлар билан суҳбатлашди.
- Чирчиқ бир пайтлар донғи кетган шаҳар эди. Охирги вақтларда анча «чарчаб» қолганди. Тегирмон навбати билан дегандек, энди бу ерда ҳам ҳамма шароитларни яратамиз. Саноатни кўтариш, иш жойлари очиш, йўлни, иссиқлик таъминотини яхшилаш бўйича катта ишларни бошлаяпмиз, - деди давлат раҳбари.
Шавкат Мирзиёев ҳудуддаги муаммоларни, аҳолининг талаб ва истакларини сўради. Тадбиркорлик қилмоқчи бўлган йигитга ер ажратиш бўйича шаҳар ҳокимига кўрсатма берди. Президентни кўришни орзу қилиб, давлат раҳбари олдига чиққан болани бағрига босиб суратга тушди.
Президентимиз шу ердаги Лола маҳалласида ҳам бўлди. Ижтимоий ҳимояга муҳтож оила хонадонига кириб, ҳол-аҳвол сўради.
Йўл-йўлакай меҳнат фахрийлари билан самимий суҳбат бўлди. Улар мамлакатимиздаги тинчлик-осойишталик, Чирчиқ шаҳридаги ўзгаришлардан мамнун эканини айтиб, дуолар қилди.

Президент посетил махалли и пообщался с жителями Чирчика
В ходе посещения Чирчика Президент приехал в махаллю Ифтихор, где поговорил с жителями многоквартирных домов.
- Чирчик когда-то был известным городом. В последнее время он, образно говоря, устал. Пришел черед и здесь создавать все условия. Мы начинаем большую работу по подъему промышленности, созданию рабочих мест, улучшению дорог и теплоснабжения, - сказал глава государства.
Шавкат Мирзиёев поинтересовался проблемами в махаллях, требованиями и запросами жителей. Поручил хокиму города выделить землю молодому человеку, рассказавшему о желании открыть свое дело. Поднял и сфотографировался с мальчиком, мечтавшим встретиться с Президентом.
Президент также посетил соседнюю махаллю Лола. Побывал дома у социально уязвимой семьи.
Проходя по махалле, глава государства искренне побеседовал с представителями старшего поколения. Они позитивно высказались о царящих в нашей стране мире и спокойствии, происходящих в Чирчике изменениях.