Президент Чирчиқдаги маҳаллаларда юриб, аҳоли билан суҳбатлашди
Президент Чирчиқ шаҳрига ташрифи чоғида Ифтихор маҳалласига кириб кўрди. Кўп қаватли уйларда яшаётган одамлар билан суҳбатлашди.
- Чирчиқ бир пайтлар донғи кетган шаҳар эди. Охирги вақтларда анча «чарчаб» қолганди. Тегирмон навбати билан дегандек, энди бу ерда ҳам ҳамма шароитларни яратамиз. Саноатни кўтариш, иш жойлари очиш, йўлни, иссиқлик таъминотини яхшилаш бўйича катта ишларни бошлаяпмиз, - деди давлат раҳбари.
Шавкат Мирзиёев ҳудуддаги муаммоларни, аҳолининг талаб ва истакларини сўради. Тадбиркорлик қилмоқчи бўлган йигитга ер ажратиш бўйича шаҳар ҳокимига кўрсатма берди. Президентни кўришни орзу қилиб, давлат раҳбари олдига чиққан болани бағрига босиб суратга тушди.
Президентимиз шу ердаги Лола маҳалласида ҳам бўлди. Ижтимоий ҳимояга муҳтож оила хонадонига кириб, ҳол-аҳвол сўради.
Йўл-йўлакай меҳнат фахрийлари билан самимий суҳбат бўлди. Улар мамлакатимиздаги тинчлик-осойишталик, Чирчиқ шаҳридаги ўзгаришлардан мамнун эканини айтиб, дуолар қилди.

President visited mahallas and talked with residents
During the visit to Chirchik, the President has visited Iftikhor mahalla, where he held a dialogue with residents of apartment buildings.
“Chirchik was once a famous city. Figuratively speaking, the city has been tired lately. It’s time to create all the conditions here. We are starting a large-scale work to boost industry, create jobs, improve roads and heat supply”, the Head of the state said.
Shavkat Mirziyoyev asked about the problems in the mahallas, demands and requests of the residents. He instructed the Hokim of the city to allocate land to a boy who told about his desire to open his own business. The President lifted him and photographed with a boy who wanted to meet the President.
The President also visited a socially vulnerable family in Lola mahalla.
Walking along the mahalla, the Head of the state had a sincere conversation with the older generation. They spoke positively about the peace and tranquility prevailing in Uzbekistan and changes taking place in Chirchik.