“Ўзархив” агентлигида АКТни жорий этиш бўйича ишчи йиғилиш ўтказилди
Бугун 17 март куни “Ўзархив” агентлигида Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг маслаҳатчиси – IT-технологиялар, телекоммуникациялар ва инновацион фаолиятни ривожлантириш масалалари департаменти бошлиғи О.М. Умаров бошчилигида агентлик фаолиятига ахборот-коммуникация технологияларини жорий этиш бўйича ишчи йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда “Ахборот технолгогиялари ва ахборот ресурсларини ривожлантириш маркази” ДУК вакиллари ҳам иштирок этишди. Агентлик раҳбарияти томонидан «Ўзархив» агентлигида АКТ ҳолати, жорий қилинган ахборот тизимлари ва ресурслари, электрон давлат хизматлари тўғрисида ахборот берилди.
Шунингдек, жорий йилда режалаштирилаётган ахборот тизимлари ва ресурслари тақдимот қилинди ҳамда муҳокама қилинган масалалар юзасидан тегишли топшириқлар берилди.

В Агентстве «Узархив» прошла рабочая встреча по внедрению ИКТ
Сегодня 17 марта в Агентстве «Узархив» под руководством Советника Премьер-министра Республики Узбекистан – руководителя Департамента по вопросам развития IT-технологий, телекоммуникаций и инновационной деятельности О.М. Умарова прошла рабочая встреча касательно внедрения информационно-коммуникационных технологий в деятельность Агентства.
На встрече также приняли участие представители ГУП «Центр развития информационных технологий и информационных ресурсов». Со стороны руководства Агентства представлена информация о состоянии ИКТ в Агентстве «Узархив», а также внедренных информационных системах и ресурсах, электронных государственных услугах.
Вместе с тем также говорилось о запланированных информационных системах и ресурсах в текущем году. По обсуждаемым вопросам были даны соответствующие указания.