Шавкат Мирзиёев: Ҳақиқий аҳволни билиш, одамларнинг оғирини енгил қилиш учун маҳаллангизга ўзим келдим
Халқ депутатлари сессиясидан сўнг Президент кутилмаганда Фарғона шаҳридаги Шодиёна маҳалласига борди. Маҳалла оралаб юриб, аҳоли билан учрашди.
- Мана, бугун вилоятларингизга янги ҳоким қўйдик. Маҳаллабай ишлаш тизимини жорий қиляпмиз. Ҳақиқий аҳволни билиш, одамларнинг оғирини енгил қилиш учун маҳаллангизга ўзим келдим, - деди Шавкат Мирзиёев аёллар билан суҳбатда.
Онахонлардан бири эртага ўғлининг тўйи бўлишини айтди. Президент уларни табриклаб, ёш оилага бахт, соғлик тилади.
Кутилмаган ташрифдан хурсанд бўлган одамлар давлатимиз раҳбарига сиҳат-саломатлик, халқимизга тинчлик-фаровонлик тилаб дуолар қилди.
Соҳибқирон Темур кўчаси бўйлаб юрилиб, уй-жойлар, савдо шохобчалари кўздан кечирилди.
Шавкат Мирзиёев маҳалла идорасига кириб, маҳалла раиси ва маслаҳатчилар билан суҳбатлашди. Аҳолининг яшаш шароитлари, ҳудуддаги муаммоларни сўради. Уларни ҳал этиш бўйича мутасаддиларга кўрсатмалар берди.

Shavkat Mirziyoyev: I came to your mahalla to learn the real situation and to ease people's concerns
2021-02-05 | Politics
After the Session of the Council of People's Deputies, the President visited Shodiyona mahalla in Fergana. He walked around the mahalla and met with residents.
“Today we have appointed a new hokim in your region. We are implementing a system of work in the context of mahallas. I came to your mahalla to learn the real situation and to ease people's concerns”, Shavkat Mirziyoyev said in a conversation with women.
One of the women told about the wedding of her son to be celebrated tomorrow. The President congratulated them and wished happiness and health to a young family.
Overjoyed by the unexpected visit, residents wished the Head of the state good health, peace and prosperity to our people.
The President walked across Amir Temur Street, examined houses and trade centers.
Shavkat Mirziyoyev also visited the mahalla committee, talked with the Chairman and advisers, asked them about people’s living conditions, and problems. Responsible officials were given instructions for eliminating the shortcomings.