Шавкат Мирзиёев: Ҳақиқий аҳволни билиш, одамларнинг оғирини енгил қилиш учун маҳаллангизга ўзим келдим
Халқ депутатлари сессиясидан сўнг Президент кутилмаганда Фарғона шаҳридаги Шодиёна маҳалласига борди. Маҳалла оралаб юриб, аҳоли билан учрашди.
- Мана, бугун вилоятларингизга янги ҳоким қўйдик. Маҳаллабай ишлаш тизимини жорий қиляпмиз. Ҳақиқий аҳволни билиш, одамларнинг оғирини енгил қилиш учун маҳаллангизга ўзим келдим, - деди Шавкат Мирзиёев аёллар билан суҳбатда.
Онахонлардан бири эртага ўғлининг тўйи бўлишини айтди. Президент уларни табриклаб, ёш оилага бахт, соғлик тилади.
Кутилмаган ташрифдан хурсанд бўлган одамлар давлатимиз раҳбарига сиҳат-саломатлик, халқимизга тинчлик-фаровонлик тилаб дуолар қилди.
Соҳибқирон Темур кўчаси бўйлаб юрилиб, уй-жойлар, савдо шохобчалари кўздан кечирилди.
Шавкат Мирзиёев маҳалла идорасига кириб, маҳалла раиси ва маслаҳатчилар билан суҳбатлашди. Аҳолининг яшаш шароитлари, ҳудуддаги муаммоларни сўради. Уларни ҳал этиш бўйича мутасаддиларга кўрсатмалар берди.

Шавкат Мирзиёев: Я пришел в вашу махаллю лично, чтобы узнать реальную ситуацию, облегчить заботы людей
После сессии кенгаша народных депутатов Президент незапланированно посетил махаллю Шодиёна в Фергане. Он пешком обошел махаллю и встретился с местными жителями.
- Сегодня мы назначили нового хокима в вашей области. Внедряем систему работы в разрезе махаллей. Я пришел в вашу махаллю лично, чтобы узнать реальную ситуацию, облегчить заботы людей, - сказал Шавкат Мирзиёев в разговоре с женщинами.
Одна из женщин рассказала, что завтра будет свадьба ее сына. Президент поздравил их, пожелал счастья и здоровья молодой семье.
Обрадованные неожиданным визитом жители махалли пожелали главе государства крепкого здоровья, мира и благополучия нашему народу.
Глава государства прошелся по улице Сахибкирана Темура, осмотрел дома и пункты торговли.
Шавкат Мирзиёев также вошел в махаллинский комитет, побеседовал с председателем и советниками, спросил у них, каковы условия жизни населения, какие проблемы есть в махалле. Ответственным лицам даны указания по устранению недостатков.