Президентнинг Олий Мажлисга навбатдаги Мурожаатномаси 29 декабрь куни бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Олий Мажлисга Мурожаатномаси – мамлакатимиз сиёсий ҳаётидаги энг муҳим воқеа.
2017 йилдан буён анъанага айланган бу тадбирда тугаётган йилдаги асосий кўрсаткичлар, янги йилга мўлжалланган мақсад ва вазифалар эълон қилинади. Шу боис халқимиз уни катта қизиқиш билан кутади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг бу галги Мурожаатномаси 29 декабрь куни соат 11:00 да бошланади. Унда жорий йилда эришилган натижалар, “Илм, маърифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш йили” Давлат дастури доирасида бажарилган ишлар айтиб ўтилади. Келгуси йилга ном берилиб, мамлакатимизни янада ривожлантиришга қаратилган энг муҳим вазифалар, ички ва ташқи сиёсатга доир устувор йўналишлар белгиланади.
Давлатимиз раҳбари бу гал ҳам кўплаб таклифларни билдириши кутилмоқда.
Ушбу нуфузли анжуман пойтахтимиздаги Халқаро конгресс марказида бўлиб ўтади. Унда Олий Мажлис Сенати аъзолари ва Қонунчилик палатаси депутатлари, давлат ташкилотлари раҳбарлари, жамоатчилик вакиллари иштирок этади.
Мурожаатнома 15 та телеканалда жонли эфирда, Ўзбекистон Республикаси Президентининг расмий веб-сайти ва ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифаларида онлайн ёритиб борилади.

Президент выступит с очередным Посланием 29 декабря
Послание Президента Республики Узбекистан Олий Мажлису – важнейшее событие в общественно-политической жизни нашей страны.
На этом мероприятии, ставшем традиционным с 2017 года, подводятся основные итоги уходящего года, определяются цели и задачи на новый год. Поэтому наш народ с большим интересом ждет данное событие.
Очередное Послание Президента парламенту страны состоится 29 декабря, начнется в 11:00 часов. Шавкат Мирзиёев остановится на достигнутых в текущем году результатах, проделанной работе в рамках Государственной программы «Год развития науки, просвещения и цифровой экономики». Будет предложено название для следующего года, обозначены важнейшие задачи дальнейшего развития страны, приоритеты внутренней и внешней политики.
Ожидается, что и в этот раз глава государства выдвинет множество важных предложений.
В представительном мероприятии, которое пройдет в Международном конгресс-центре в столице, примут участие депутаты Законодательной палаты и члены Сената Олий Мажлиса, руководители государственных организаций, представители общественности.
Послание будет освещаться в прямом эфире 15 телеканалов, а также в режиме онлайн на официальном веб-сайте Президента Республики Узбекистан и официальных страницах Пресс-службы Президента в социальных сетях.