Президентнинг Олий Мажлисга навбатдаги Мурожаатномаси 29 декабрь куни бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Олий Мажлисга Мурожаатномаси – мамлакатимиз сиёсий ҳаётидаги энг муҳим воқеа.
2017 йилдан буён анъанага айланган бу тадбирда тугаётган йилдаги асосий кўрсаткичлар, янги йилга мўлжалланган мақсад ва вазифалар эълон қилинади. Шу боис халқимиз уни катта қизиқиш билан кутади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг бу галги Мурожаатномаси 29 декабрь куни соат 11:00 да бошланади. Унда жорий йилда эришилган натижалар, “Илм, маърифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш йили” Давлат дастури доирасида бажарилган ишлар айтиб ўтилади. Келгуси йилга ном берилиб, мамлакатимизни янада ривожлантиришга қаратилган энг муҳим вазифалар, ички ва ташқи сиёсатга доир устувор йўналишлар белгиланади.
Давлатимиз раҳбари бу гал ҳам кўплаб таклифларни билдириши кутилмоқда.
Ушбу нуфузли анжуман пойтахтимиздаги Халқаро конгресс марказида бўлиб ўтади. Унда Олий Мажлис Сенати аъзолари ва Қонунчилик палатаси депутатлари, давлат ташкилотлари раҳбарлари, жамоатчилик вакиллари иштирок этади.
Мурожаатнома 15 та телеканалда жонли эфирда, Ўзбекистон Республикаси Президентининг расмий веб-сайти ва ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифаларида онлайн ёритиб борилади.

The President to deliver Address to the Oliy Majlis on December 29
The Address of President of the Republic of Uzbekistan to the Oliy Majlis is the most important event in the social and political life of our country.
Traditional since 2017, the occasion helps outline key points of the outgoing year and sum it up, and determine goals and objectives for the new one. Therefore, the wider public has been looking forward to this event with great interest.
The next Address of the President to the national parliament will take place on December 29, starting at 11:00. Shavkat Mirziyoyev is expected to focus on the results of the current year, the work undertaken within the framework of the State Program “Year of Science, Education and Digital Economy”. A title for the next year will be proposed, along with critical tasks for the advancement of the country, priorities of domestic and foreign policy.
This time around, the head of state is anticipated to put forward a range of important proposals.
The representative event due at the International Congress Center in the capital will be attended by members of the Legislative Chamber and the Senate of the Oliy Majlis, heads of public organizations, and representatives of the wider public.
The Address will be aired live on 15 TV channels, as well as online the official website of the President of Uzbekistan and on the official pages of the Presidential Press Service in social networks.