Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси делегациясини қабул қилди
2 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев мамлакатимизда амалий ташриф билан бўлиб турган Россия Федерацияси Президенти Администрацияси раҳбарининг ўринбосари Дмитрий Козак бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Олий даражадаги самарали мулоқот туфайли Ўзбекистон-Россия кўп қиррали ҳамкорлиги кейинги йилларда жадал суръат билан ривожланаётгани, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатлари мустаҳкамланиб бораётганини давлатимиз раҳбари катта мамнуният билан қайд этди.
Дмитрий Козак Ўзбекистон Президентига самимий қабул учун миннатдорлик билдириб, Россия Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Бўлажак икки томонлама ва кўп томонлама форматдаги учрашувларга тайёргарлик кўриш ва уларни ўтказиш масалалари кўриб чиқилди. Ушбу тадбирлар кун тартибини аниқ амалий мазмун билан бойитишга алоҳида эътибор қаратилди.

Shavkat Mirziyoyev meets with a group of Russian officials
Today, President Shavkat Mirziyoyev has received a delegation of the Russian Federation led by Dmitry Kozak, Deputy Chief of Staff at the Presidential Administration.
The head of our state noted with deep satisfaction that the fruitful dialogue at the highest level has ensured the dynamic development of the Uzbek-Russian multifaceted cooperation in recent years, the consolidation of strategic partnership and alliance relations.
Dmitry Kozak sincerely thanked the Uzbek leader for the warm welcome and conveyed the greetings and best wishes of the Russian President Vladimir Putin.
The meeting served to discuss preparations for the forthcoming bilateral and multilateral summits. Particular attention was paid to filling the agenda of these events with tangible solid substance.