Ўзбекистон Республикаси ички ишлар органлари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида
2020-10-24 | Ҳужжатлар
Мамлакатимиз ички ишлар органларидаги кўп йиллик самарали меҳнати, юртимизда жамоат хавфсизлиги, халқимиз осойишталигини таъминлаш, тинчлик ва барқарорликни мустаҳкамлаш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси самарадорлигини ошириш, жиноятчиликка қарши курашиш тизимини такомиллаштириш борасидаги алоҳида хизматлари, шунингдек, шарафли бурчини бажариш чоғида кўрсатган мардлик ва жасорат намунаси ҳамда ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:
Сатволдиев Шухратжон Хошимович    -    Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғи
Атаходжаев Адил Иргашевич    -    Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғи
Турсунов Рустам Рахмонович    -    Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғи
Саитбаев Тимур Ренатович    -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Академиясининг тезкор-қидирув фаолияти кафедраси профессори
Закирова Феруза Гулямовна     -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг Марказий поликлиникаси бош шифокори
Муминова Азиза Рустамовна    -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг «Ўзбекистон» санаторийси бошлиғи
Пирлепесов Саламат Турганбаевич     -    Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси ходими
Сальникова Светлана Юрьевна     -    Тошкент шаҳар Чилонзор тумани бўйича  Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармасининг эксперт-криминалистика гуруҳи катта эксперти
Бокиев Равшан Орибжонович (марҳум)    -    Самарқанд вилояти Пастдарғом тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Нишонов Ойбек Хамроқулович (марҳум)    -    Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармасининг экспертиза ва криминалистика бўлинмаси эксперти
Умаров Салим Усмонали ўғли (марҳум)    -    Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасининг йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Абдуллаев Шерзод Хомид ўғли     -    Фарғона вилояти Фарғона шаҳар бўйича
Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси профилактика катта инспектори
Валихужаев Жамолиддин Алавидинхужаевич    -    Тошкент вилояти Қибрай тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Джахонов Азизхон Пайзуллахонович     -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги бўлим бошлиғи
Джумаева Наргиза Тургуновна     -    Сурхондарё вилояти Жарқўрғон тумани ички ишлар бўлими катта тезкор вакили
Жанбиев Дилшод Кушкарович    -    Тошкент вилояти Бўка тумани ички ишлар бўлимининг 1-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи
Маткурбанов Гулмурат Зарипбаевич    -    Қорақалпоғистон Республикаси Кегейли тумани ички ишлар бўлими катта тезкор вакили
Наманхўжаев Азимхўжа Тохирхўжа ўғли     -    Наманган вилояти Наманган шаҳар бўйича
Наркабилов Мухидин Турсунович    -    Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси ҳузуридаги тергов бошқармаси катта терговчиси
Ортиқов Уматали Рахимович     -    Андижон вилояти Улуғнор тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Рауфжонов Шуҳрат Абдурашидович     -    Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармасининг тезкор вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси
Саидов Тимур Аббасхонович     -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ахборот технологиялари, алоқа ва ахборотни ҳимоялаш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Сайидов Аброр Ахрорович     -    Бухоро вилояти Олот тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Тошбеков Миркомил Абдусалимович     -    Қорақалпоғистон Республикаси бўйича портлатиш ускуналарини зарарсизлантириш махсус отряди командири
Шоймардонов Баҳодир Абдурахимович     -    Жиззах вилояти Шароф Рашидов тумани ички ишлар бўлимининг 8-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи
Эркаев Одилбек Нурмаматович    -    Хоразм вилояти Ҳазорасп тумани ички ишлар бўлими бошлиғининг ўринбосари
Абдурасулова Назирахон Эргашалиевна     -    Фарғона вилояти Қўқон шаҳар бўйича
Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси катта терговчиси
Даулетбаев Аманбай Асенбаевич     -    Қорақалпоғистон Республикаси Қўнғирот тумани ички ишлар бўлими ҳузуридаги тергов бўлинмаси бошлиғи
Жаббаров Уткир Абдусатторович     -    Сурхондарё вилояти Бойсун тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Журакулов Бунёд Арзикулович    -    Самарқанд вилояти Булунғур тумани ички ишлар бўлими бошлиғи
Камолов Отабек Кудратович    -    Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармасининг йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси катта инспектори
Курбанов Ахрор Абдукаримович     -    Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармасининг патруль-пост хизмати ва жамоат тартибини сақлаш бошқармаси муҳим топшириқлар бўйича инспектори
Маматназаров Лазизбек Турақулиевич     -    Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси 11-жазони ижро этиш колонияси бошлиғининг ўринбосари
Махамадалиев Равшан Кучкарович     -    Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси катта тезкор вакили
Мовлонов Умиджон Эсонқулович     -    Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармасининг патруль-пост хизмати ва жамоат тартибини сақлаш бошқармаси бошлиғи
Рашидов Дилшодбек Абдумажитович     -    Андижон вилояти Андижон шаҳар бўйича
Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси тезкор вакили
Сайипов Тулкун Тургунович     -    Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасининг йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати катта инспектори
Содиқов Алишер Розиқович    -    Навоий вилояти Хатирчи тумани ички ишлар бўлими катта тезкор вакили
Турдиев Нурбек Абдивасиевич     -    Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасининг патруль-пост хизмати бригадаси сафдор ходими
Тўхтаев Улуғбек Жололдинович    -    Андижон вилояти Ички ишлар бошқармасининг йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси  йўл-патруль хизмати инспектори
Усмонов Салимжон Собиржонович    -    Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармасининг патруль-пост хизмати  ва жамоат тартибини сақлаш бошқармаси сафдор ходими
Худойбердиев Тулқинжон Рахмонбердиевич    -    Сирдарё вилояти Ховос тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори

О награждении группы сотрудников в связи с Днем сотрудников органов внутренних дел Республики Узбекистан
2020-10-24 | Документы
За многолетний плодотворный труд в органах внутренних дел нашей страны, особые заслуги в обеспечении общественной безопасности и спокойствия народа, укреплении мира и стабильности, повышении эффективности профилактики правонарушений, совершенствовании системы борьбы с преступностью, а также проявленные мужество и отвагу при исполнении почетного долга, достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:
Сатволдиева Шухратжона  Хошимовича    -    начальника Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Атаходжаева Адила Иргашевича    -    начальника Управления внутренних дел Наманганской области
Турсунова Рустама Рахмоновича    -    начальника Управления внутренних дел Навоийской области
Саитбаева Тимура Ренатовича    -    профессора кафедры оперативно-розыскной деятельности Академии Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Закирову Ферузу Гулямовну     -    главного врача Центральной поликлиники Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Муминову Азизу Рустамовну    -    начальника санатория «Ўзбекистон» Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Пирлепесова Саламата Турганбаевича     -    сотрудника Управления внутренних дел Бухарской области
Сальникову Светлану Юрьевну     -    старшего эксперта экспертно-криминалистической группы Управления координации деятельности органов внутренних дел по Чиланзарскому району города Ташкента
Бокиева Равшана Орибжоновича (посмертно)    -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Пастдаргомского района Самаркандской области
Нишонова Ойбека Хамрокуловича (посмертно)    -    эксперта отделения экспертизы и криминалистики Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Умарова Салима Усмонали угли (посмертно)    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента
Абдуллаева Шерзода Хомид угли     -    старшего инспектора по профилактике Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Фергане Ферганской области
Валихужаева Жамолиддина Алавидинхужаевича    -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Кибрайского района Ташкентской области
Джахонова Азизхона Пайзуллахоновича     -    начальника отдела Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Джумаеву Наргизу Тургуновну     -    старшего оперуполномоченного отдела внутренних дел Джаркурганского района Сурхандарьинской области
Жанбиева Дилшода Кушкаровича    -    начальника отделения внутренних дел № 1 отдела внутренних дел Букинского района Ташкентской области
Маткурбанова Гулмурата Зарипбаевича    -    старшего оперуполномоченного отдела внутренних дел Кегейлийского района Республики Каракалпакстан
Наманхужаева Азимхужу Тохирхужа угли     -    старшего инспектора по профилактике Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Намангану Наманганской области
Наркабилова Мухидина Турсуновича    -    старшего следователя следственного управления при Управлении внутренних дел Кашкадарьинской области
Ортикова Уматали Рахимовича     -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Улугнарского района Андижанской области
Рауфжонова Шухрата Абдурашидовича     -    старшего специалиста мобильного отряда оперативного назначения Управления внутренних дел Джизакской области
Саидова Тимура Аббасхоновича     -    заместителя начальника Управления информационных технологий, связи и защиты информации Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Сайидова Аброра Ахроровича     -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Алатского района Бухарской области
Тошбекова Миркомила Абдусалимовича     -    командира специального отряда по обезвреживанию взрывных устройств по Республике Каракалпакстан
Шоймардонова Баходира Абдурахимовича     -    начальника отделения внутренних дел № 8 отдела внутренних дел Шароф-Рашидовского района Джизакской области
Эркаева Одилбека Нурмаматовича    -    заместителя начальника отдела внутренних дел Хазараспского района Хорезмской области
Абдурасулову Назирахон Эргашалиевну     -    старшего следователя Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Коканду Ферганской области
Даулетбаева Аманбая Асенбаевича     -    начальника следственного отделения при отделе внутренних дел Кунградского района Республики Каракалпакстан
Жаббарова Уткира Абдусатторовича     -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Байсунского района Сурхандарьинской области
Журакулова Бунёда Арзикуловича    -    начальника отдела внутренних дел Булунгурского района Самаркандской области
Камолова Отабека Кудратовича    -    старшего инспектора управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Джизакской области
Курбанова Ахрора Абдукаримовича     -    инспектора по особым поручениям управления патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Маматназарова Лазизбека Туракулиевича     -    заместителя начальника колонии исполнения наказания № 11 Управления внутренних дел Навоийской области
Махамадалиева Равшана Кучкаровича     -    старшего оперуполномоченного Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Мовлонова Умиджона Эсонкуловича     -    начальника управления патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Рашидова Дилшодбека Абдумажитовича     -    оперуполномоченного Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Андижану Андижанской области
Сайипова Тулкуна Тургуновича     -    старшего инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента
Содикова Алишера Розиковича    -    старшего оперуполномоченного отдела внутренних дел Хатырчинского района Навоийской области
Турдиева Нурбека Абдивасиевича     -    рядового сотрудника бригады патрульно-постовой службы Главного управления внутренних дел города Ташкента
Тухтаева Улугбека Жололдиновича    -    инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Андижанской области
Усмонова Салимжона Собиржоновича    -    рядового сотрудника управления патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Худойбердиева Тулкинжона Рахмонбердиевича    -    старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Хавастского района Сырдарьинской области
Юлдашева Темура Азадовича     -    начальника управления Управления внутренних дел Хорезмской области