“Ўзкомназорат” давлат инспекциясининг янги раҳбари таништирилди
2020 йил 23 сентябрь куни “Ўзкомназорат” давлат инспекциясида Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг маслаҳатчиси — IТ технологиялар, телекоммуникациялар ва инновацион фаолиятни ривожлантириш масалалари департаменти бошлиғи Олимжон Муҳаммаджонович Умаров раҳбарлигида инспекция марказий аппарати ҳамда ҳудудий инспекциялар вакиллари иштирокида видеоконференцалоқа шаклида йиғилиш ўтказилди.
О.Умаров йиғилиш иштирокчиларига Ҳукуматнинг 2020 йил 21 сентябрдаги 570-сон қарори билан “Ўзкомназорат” давлат инспекцияси раҳбарлигига тайинланган Ғолибшер Мелибоевич Зияевни таништирди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг маслаҳатчиси ўз нутқида Илм-маърифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш йилида амалга оширилаётган лойиҳалар ижросини назорат қилишда инспекциянинг тутган ўрни, қилиниши лозим бўлган ишлар, давлат ва хўжалик бошқаруви органлари, телекоммуникация бозори иштирокчилари билан муносабатларнинг муҳим жиҳатларига тўхталиб ўтди. Йиғилишда рақамли технологияларни соҳаларга жорий қилиш, “Электрон ҳукумат” лойиҳалари, ҳудудларда АКТни ривожлантириш борасида ечимини кутаётган муаммолар таҳлилида “Ўзкомназорат” давлат инспекциясининг ўрни катта экани таъкидланди.

Представлен новый руководитель Государственной инспекции «Узкомназорат»
23 сентября 2020 года в Государственной инспекции «Узкомназорат», под председательством советника Премьер-министра Республики Узбекистан – начальника Департамента по вопросам развития IT-технологий, телекоммуникаций и инновационной деятельности Олимжона Мухамаджановича Умарова, состоялась встреча с представителями центрального аппарата и территориальных подразделений ГИ «Узкомназорат» в режиме видеоконференц-связи.
На данном мероприятии О.Умаров представил участникам встречи Зияева Голибшера Мелибоевича, назначенным новым руководителем Государственной инспекции «Узкомназорат» согласно Постановлению Правительства №570 от 21 сентября 2020 года.
Также на данной встрече были обсуждены другие организационные вопросы. В частности, в своем выступлении Советник Премьер-министра Республики Узбекистан высказался о роли ГИ «Узкомназорат» в мониторинге реализации проектов в Год развития науки, просвещения и цифровой экономики, о предстоящей работе, важных аспектах взаимоотношений с органами государственного и хозяйственного управления, участниками рынка телекоммуникаций.
Кроме того, на мероприятии также была отмечена особая роль ГИ «Узкомназорат» в анализе нерешенных вопросов по внедрению цифровых технологий, проектах «Электронного правительства», развитии информационно-коммуникационных технологий в регионах.