Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 3 августдаги “Ўзбекистон Республикасининг миллий статистика тизимини янада такомиллаштириш ва ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида” ПҚ-4796-сон қарори билан тасдиқланган “ЙЎЛ ХАРИТАСИ”нинг 26-банди ижроси таъминлаш мақсадида Давлат статистика қўмитаси томонидан aholi.stat.uz веб-сайти ишлаб чиқилди.
Бугунги кунда мазкур веб-сайт - aholi.stat.uz фаолиятини бошлаган. Ушбу сайтда Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олишга тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш билан боғлиқ меъёрий-хужжатлар, услубий қўлланмалар, нашрлар, фото материаллар, видеороликлар ва бошқа олиб борилаётган ишлар жойлаштирилиб келинмоқда.

Запущен новый веб-сайт aholi.stat.uz
По Указу Президента Республики Узбекистан от 3 августа 2020 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию и развитию национальной системы статистики Республики Узбекистан», утвержденного постановлением № ПП-4796 по « Дорожной карте» выполнен пункт- 26.
На сегодняшний день Госкомстатом разработан и запущен сайт aholi.stat.uz. На этом сайте размещены нормативные документы, методические пособия, публикации, фотоматериалы, видеоролики и другие работы связанные с подготовкой и проведением переписи населения в Республике Узбекистан в 2022 году. Приглашаем Вас посетить наш сайт.