Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 3 августдаги “Ўзбекистон Республикасининг миллий статистика тизимини янада такомиллаштириш ва ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида” ПҚ-4796-сон қарори билан тасдиқланган “ЙЎЛ ХАРИТАСИ”нинг 26-банди ижроси таъминлаш мақсадида Давлат статистика қўмитаси томонидан aholi.stat.uz веб-сайти ишлаб чиқилди.
Бугунги кунда мазкур веб-сайт - aholi.stat.uz фаолиятини бошлаган. Ушбу сайтда Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олишга тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш билан боғлиқ меъёрий-хужжатлар, услубий қўлланмалар, нашрлар, фото материаллар, видеороликлар ва бошқа олиб борилаётган ишлар жойлаштирилиб келинмоқда.

2020-09-03 | Society
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 3, 2020 "On measures for further improvement and development of the national statistics system of the Republic of Uzbekistan", approved by the resolution PP-4796 according to the "Road map" point - 26 was completed.
To date, the state statistics Committee developed and launched the website aholi.stat.uz. This site contains normative documents, manuals, publications, photographs, videos and other works related to the preparation and conduct of the population census in the Republic of Uzbekistan in 2022. We invite you to visit our website.