АКТ вазирлиги жамоаси Биринчи Президентимиз Ислом Каримов ҳайкали пойига гул қўйишди
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг 2017 йил 25 январда қабул қилинган “Ўзбекистон Республикасининг Биринчи Президенти Ислом Абдуғаниевич Каримовнинг хотирасини абадийлаштириш тўғрисида”ги қарорига кўра, ҳар йили 2 сентябрь Ислом Каримов хотираси куни сифатида, бу улуғ инсонни ёд этиш, ҳаёти ва фаолиятини ўрганиш билан боғлиқ тадбирлар ўтказилиши анъанага айланган.
Шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацийларини ривожлантириш вазирлиги ва тизимдаги ташкилотлар жамоаси 2 сентябрь куни Ислом Каримов номидаги илмий-маърифий ёдгорлик мажмуасига ташриф буюриб, Биринчи Президентимиз ҳайкали пойига гул қўйишди ва унинг ёрқин хотирасига ҳурмат бажо келтирди.

Коллектив Министерства ИКТ возложил цветы к памятнику Первому Президенту Исламу Каримову
Согласно Постановлению Президента Шавката Мирзиёева от 25 января 2017 года «Об увековечивании памяти Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова» ежегодно 2 сентября по доброй традиции проводятся различные мероприятия, связанные с почитанием памяти этого великого человека, изучением его жизнедеятельности.
В связи с этим 2 сентября коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан и подведомственных организаций посетили Мемориальный комплекс Ислама Каримова, возложили цветы к памятнику Первому Президенту и почтили его память.