Гидларни қўллаб-қувватлашга доир онлайн-марафон ўтказилади
Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси қошидаги Туризмни ривожлантириш институти ва Бутунжаҳон сайёҳлик гидлар ассоциациялари федерацияси (WFTGA) томонидан “Дўстлик кўприги. Гид 2020: янги имкониятлар ва истиқболлар” онлайн-марафони ўтказилмоқда.
Марафон 2020 йилнинг 20-25 август кунлари бўлиб ўтади. Унда 25 га яқин давлат, жумладан Ўзбекистон, Қозоғистон, Туркманистон, Россия, Украина, Озарбойжон, Арманистон, Буюк Британия, Австрия, Испания, Италия, Франция, Сербия, Туркия, Исроил, Эрон, Канада, Япония, Бельгия, Ҳиндистон, Жанубий Африка, Хитой ва бошқа мамлакатлардан 1000 дан ортиқ киши иштирок этади.

Будет проведен онлайн-марафон посвященный поддержке гидов
Институт развития туризма при Государственном комитете по развитию туризма и Всемирная федерация ассоциаций туристских гидов (WFTGA) организовывают онлайн-марафон «Мост дружбы. Гид 2020: новые возможности и перспективы».
Марафон пройдет с 20 по 25 августа 2020 года. В нем примут участие более 1000 человек из 25 стран, среди которых: Узбекистан, Казахстан, Туркменистан, Россия, Украина, Азербайджан, Армения, Великобритания, Австрия, Испания, Италия, Франция, Сербия, Турция, Израиль, Иран, Канада, Япония, Бельгия, Индия, Южная Африка, Китай и др.