Президент Шавкат Мирзиёевнинг туғилган куни муносабати билан хорижий давлатлар, ҳукуматлар ва парламентлар раҳбарлари, таниқли давлат ва жамоат арбобларидан қутловлар келмоқда.
Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпин ўз мактубида икки томонлама муносабатларни ривожлантиришга катта эътибор қаратаётгани, мустаҳкам дўстлик ришталарини ғоят қадрлашини таъкидлаган. Хитой раҳбари давлат ташрифи билан Ўзбекистонга келишга тайёр эканини, биргаликдаги саъй-ҳаракатлар билан кўп қиррали ҳамкорликни сифат жиҳатидан янги босқичга олиб чиқишга тайёрлигини билдирган.
Корея Республикаси Президенти Мун Чже Ин коронавирус пандемиясига қарамай давом этаётган фаол мулоқот ва алмашинувлар мамлакатларимиз ўртасидаги алоҳида стратегик шериклик муносабатларининг ҳақиқий аҳамиятидан далолат бераётганини таъкидлаган.
Жанубий Корея раҳбари яқин ҳамкорлик туфайли мамлакатларимиз инқирозни енгиб ўтиши ва икки томонлама алоқалар янги тараққиёт даражасига етишига ишонч билдирган.

В адрес Президента Республики Узбекистан также поступили поздравительные послания глав государств, правительств и парламентов зарубежных стран, видных государственных и общественных деятелей.
В своей поздравительной телеграмме Председатель КНР Си Цзиньпин подчеркнул, что «уделяет большое внимание развитию узбекско-китайских отношений, весьма дорожит сложившейся глубокой дружбой». Руководитель Китая выразил готовность посетить Узбекистан с государственным визитом и совместными усилиями вывести узбекско-китайское многоплановое сотрудничество на качественно новый уровень.
Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин особо отметил, что продолжающиеся активные контакты и обмены, несмотря
на пандемию коронавируса, свидетельствуют «об истинном значении отношений особого стратегического партнёрства между нашими странами».
Лидер Южной Кореи выразил уверенность, что «благодаря тесному сотрудничеству мы преодолеем кризис, и двусторонние отношения достигнут нового уровня развития».