2020 йилнинг 1 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Украинанинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Николай Дорошенкони қабул қилди.
Вазир ишонч ёрлиқлари нусхаларини қабул қилар экан, Элчини ушбу лавозимга тайинлангани билан табриклади ва унга Ўзбекистон ва Украина ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни мустаҳкамлашдаги фаолиятига муваффақият тилади.
Учрашувда турли соҳалардаги Ўзбекистон-Украина ҳамкорлигининг долзарб масалалари муҳокама қилинди. Савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар, туризм, таълим, тиббиёт ва бошқа соҳалардаги муносабатларни ривожлантиришга алоҳида урғу берилди.
Қўшма тадбирларни, жумладан ҳар томонлама ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон-Украина Ҳукуматлараро комиссиясининг навбатдаги мажлисини ўтказиш бўйича таклифлар кўриб чиқилди.
Суҳбат чоғида коронавирус пандемияси икки томонлама савдо айланмаси кўрсаткичларига салбий таъсир кўрсатаётгани қайд этилди. Шу нуқтайи назардан Ўзбекистон ва Украина ишбилармон доиралари, савдо-саноат палаталари ва ҳудудлари ўртасида тўғридан-тўғри алоқаларни ривожлантиришдан икки томон ҳам манфаатдор эканлиги тасдиқланди.
Томонлар қўшма илмий лойиҳаларни амалга оширишга, фан, техника ва инновациялар соҳасидаги ҳамкорликни фаоллаштиришга тайёр эканликларини маълум қилдилар.

Встреча с Послом Украины
1 июля 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Украины Николая Дорошенко.
Принимая копии верительных грамот, Министр поздравил Посла со вступлением в должность и пожелал ему успехов в укреплении взаимовыгодного сотрудничества между Узбекистаном и Украиной.
На встрече обсуждены актуальные вопросы узбекско-украинского взаимодействия в различных областях. Особое внимание уделено развитию сотрудничества торгово-экономической, культурно-гуманитарной, туристической, образовательной, медицинской и других сферах.
Рассмотрены предложения по проведению совместных мероприятий, в том числе очередного заседания узбекско-украинской Межправительственной комиссии по всестороннему сотрудничеству.
В ходе беседы отмечалось, что пандемия коронавируса негативно влияет на показатели двустороннего товарооборота. В данном контексте подтверждена заинтересованность сторон в активизации прямых контактов между деловыми кругами, торгово-промышленными палатами и регионами Узбекистана и Украины.
Стороны выразили готовность к реализации совместных научных проектов, активизации взаимодействия в области науки, технологии и инновации.