Президент Наманган темир йўл вокзали билан танишди
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Наманган темир йўл вокзалида амалга оширилган қурилиш-реконструкция ишларини кўздан кечирди.
Маҳаллий аҳоли ва хорижлик сайёҳларга темир йўл транспорти хизматини кўрсатиш сифати ва самарадорлигини ошириш мақсадида вокзалда “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти, корхона ўз маблағи ва Ўзмиллий банк кредит маблағларини йўналтирган ҳолда 24 миллиард сўмлик бунёдкорлик ишлари бажарилди.
Вокзалдаги кутиш ва комфорт заллари, буфет, тиббиёт пункти, она ва бола хонаси, электрон маълумотлар маркази, кутубхона, миллий совғалар, газета-журналлар шохобчаси, юкларни вақтинчалик сақлаш хизмати каби барча бўлимлар замонавий андозаларда ташкил этилди. Бундан ташқари, мажмуага қўшимча равишда ўттиз уч ўринли меҳмонхона қуриб битказилди.
Ушбу ишлар натижасида Наманган темир йўл вокзали замонавий қиёфа касб этиб, бир вақтнинг ўзида 250 нафар, суткасига 2,5 минг нафар йўловчига замонавий хизмат кўрсатиш имкониятига эга бўлди.
Вокзал Фарғона водийси халқа темир йўли бўйлаб тезкор электропоездлар қатновида водий шаҳарлари ва мамлакатимизнинг бошқа ҳудудлари билан транспорт боғланишида муҳим бўғин бўлиб хизмат қилади.
Шу билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Наманган вилоятига ташрифи якунланди. Давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди.

Президент ознакомился с железнодорожным вокзалом Намангана
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с железнодорожным вокзалом Намангана после выполненных здесь строительно-реконструкционных работ.
В целях повышения качества и эффективности оказываемых населению и иностранным туристам услуг железнодорожного транспорта на вокзале осуществлена реконструкция на сумму 24 миллиарда сумов за счет средств акционерного общества "Узбекистон темир йуллари" и Национального банка ВЭД.
В соответствии с современными требованиями оснащены залы ожидания, буфет, медицинский пункт, комната матери и ребенка, справочный центр, библиотека, магазин сувениров, газетный киоск, комната временного хранения. Возведена трехэтажная гостиница на 30 мест.
В результате этой работы железнодорожный вокзал Намангана приобрел современный облик, получил возможность обслуживать одновременно 250 пассажиров, пропускная способность выросла до 2,5 тысячи пассажиров в сутки.
Вокзал станет важным узлом новой кольцевой линии скоростных электропоездов, которая свяжет города Ферганской долины, а также укрепит транспортные связи между городами долины и другими регионами страны.
На этом поездка Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Наманганскую область завершилась. Глава государства отбыл в Ташкент.