Президент Наманган темир йўл вокзали билан танишди
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Наманган темир йўл вокзалида амалга оширилган қурилиш-реконструкция ишларини кўздан кечирди.
Маҳаллий аҳоли ва хорижлик сайёҳларга темир йўл транспорти хизматини кўрсатиш сифати ва самарадорлигини ошириш мақсадида вокзалда “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти, корхона ўз маблағи ва Ўзмиллий банк кредит маблағларини йўналтирган ҳолда 24 миллиард сўмлик бунёдкорлик ишлари бажарилди.
Вокзалдаги кутиш ва комфорт заллари, буфет, тиббиёт пункти, она ва бола хонаси, электрон маълумотлар маркази, кутубхона, миллий совғалар, газета-журналлар шохобчаси, юкларни вақтинчалик сақлаш хизмати каби барча бўлимлар замонавий андозаларда ташкил этилди. Бундан ташқари, мажмуага қўшимча равишда ўттиз уч ўринли меҳмонхона қуриб битказилди.
Ушбу ишлар натижасида Наманган темир йўл вокзали замонавий қиёфа касб этиб, бир вақтнинг ўзида 250 нафар, суткасига 2,5 минг нафар йўловчига замонавий хизмат кўрсатиш имкониятига эга бўлди.
Вокзал Фарғона водийси халқа темир йўли бўйлаб тезкор электропоездлар қатновида водий шаҳарлари ва мамлакатимизнинг бошқа ҳудудлари билан транспорт боғланишида муҳим бўғин бўлиб хизмат қилади.
Шу билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Наманган вилоятига ташрифи якунланди. Давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди.

2020-06-27 | Politics
In order to improve the quality and efficiency of railway transport services provided to the population and foreign tourists, the station was reconstructed for 24 billion UZS at the expense of Uzbekistan Railways and the National Bank of Foreign Economic Activity.
Waiting rooms, a buffet, a medical center, a mother and child room, a reference center, a library, a gift shop, a newsstand and a temporary storage room are equipped in accordance with modern requirements. A three-story hotel with 30 seats was built.
As a result, Namangan Railway Station has acquired a modern appearance, serves 250 passengers simultaneously and the capacity has increased to 2.5 thousand passengers per day.
The station will become an important hub of new ring line of high-speed electric trains, which will connect cities of Fergana valley, as well as strengthen transport links between cities of the valley and other regions of the country.
Thereupon, the visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Namangan region has ended. The Head of the state has departed for Tashkent.