Карантин тадбирлари эълон қилинган вақтдан бугунги кунга қадар республикамиз бўйича карантин қоидаларига амал қилмаслик билан боғлиқ жами – 86 411 та ҳолат аниқланган.
- Тошкент шаҳрида – 15 900 та ҳолат;
- Фарғона вилоятида – 13 847 та ҳолат;
- Тошкент вилоятида – 12 845 та ҳолат;
- Самарқанд вилоятида – 7 526 та ҳолат;
- Сирдарё вилоятида – 5 818 та ҳолат;
- Қашқадарё вилоятида – 5 488 та ҳолат;
- Андижон вилоятида – 4 914 та ҳолат;
- Наманган вилоятида – 4 780 та ҳолат;
- Бухоро вилоятида – 3 391 та ҳолат;
- Қорақалпоғистон Республикасида – 3 137 та ҳолат;
- Хоразм вилоятида – 2 779 та ҳолат;
- Сурхондарё вилоятида – 2 615 та ҳолат;
- Жиззах вилоятида – 2 589 та ҳолат;
- Навоий вилоятида – 782 та ҳолатни ташкил этмоқда.
Мисол учун, 20 апрель куни Тошкент вилояти, Қибрай тумани, “Алишеробод” маҳалласида яшовчи 1982 й.т. Рустам Р., Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани, “Янгиобод” маҳалласи, Юлдуз кўчасида яшовчи 1981 й.т. Қудрат Х., “Дўстлик” маҳалласи, Тошкент кўчасида яшовчи 1994 й.т. Бекзод Ш., Самарқанд вилояти, Иштихон тумани, “Кўктепа” маҳалласида яшовчи 1987 й.т. Ойбек У., Бухоро вилояти, Шофиркон тумани, “Саврак” маҳалласи, Бухоро кўчасида яшовчи 1984 й.т. Эркин С., Ромитан тумани, “Миришкор” маҳалласида яшовчи 1992 й.т. Фатхулла Ф., Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани, Тинчлик кўчасида яшовчи 1969 й.т. Гайрат Ш., Беруний тумани, “Хоразм” маҳалласида яшовчи 1989 й.т. Бахтиёр А.лар жамоат жойида тиббий ниқобсиз юрганликлари аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилганлар.
20 апрель куни Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани, “Абай” маҳалласида яшовчи 1990 й.т. Ергали Р., Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани, Жума шаҳарчаси, А.Бухорий кўчасида яшовчи 1979 й.т. Шерали Х.лар рухсатномасиз ўз транспортида бемақсад юрганликлари аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси бўйича жавобгарликка тортилиб, автомашиналари жарима майдончасига жойлаштирилган.
20 апрель куни Тошкент шаҳар, Шайҳонтохур тумани, Илдам кўчасида яшовчи 1977 й.т. Нодир П., М.Улуғбек тумани, Ш.Бурхонов кўчасида яшовчи 1962 й.т. Фарход П., Жиззах вилояти, Арнасой тумани, “Ғолиблар” қишлоғи, Тошкент кўчасида яшовчи 1988 й.т. Шерзод А., “Ғ.Ғулом” маҳалласи, А.Темур кўчасида яшовчи 1993 й.т. Рустам С.лар ўз велосипедида бемақсад юрганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси бўйича жавобгарликка тортилиб, велосипедлари жарима майдончасига жойлаштирилган.

2020-04-21 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 86 411 факт нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 15 900 фактов;
- Ферганской области – 13 847 фактов;
- Ташкентской области – 12 845 фактов;
- Самаркандской области – 7 526 фактов;
- Сырдарьинской области – 5 818 фактов;
- Кашкадарьинской области – 5 488 фактов;
- Андижанской области – 4 914 фактов;
- Наманганской области – 4 780 фактов;
- Бухарской области – 3 391 факт;
- Республике Каракалпакстан – 3 137 фактов;
- Хорезмской области – 2 779 фактов;
- Сурхандарьинской области – 2 615 фактов;
- Джизакской области – 2 589 фактов;
- Навоийской области – 782 факта.
Например, 20 апреля выявлено, что граждане Рустам Р. 1982 г.р., проживающий в махалле «Алишеробод Кибрайского района Ташкентской области, Кудрат Х. 1981 г.р., проживающий по улице Юлдуз махалли «Янгиобод» и Бекзод Ш. 1994 г.р., проживающий по улице Ташкентская махалли «Дустлик» Сырдарьинского района Сырдарьинской области, Ойбек У. 1987 г.р., проживающий в махалле «Куктепа» Иштыханского района Самаркандской области, Эркин С. 1984 г.р., проживающий по улице Бухарская махалли «Саврак» Шофирконского района и Фатхулла Ф. 1992 г.р., проживающий в махалле «Миришкор» Ромитанского района Бухарской области, Гайрат Ш. 1969 г.р., проживающий по улице Тинчлик Амударьинского района и Бахтиёр А. 1989 г.р., проживаюищй в махалле «Хоразм» Берунийского района Республики Каракалпакстан, разгуливали в общественном месте без медицинских масок, за что привлечены к административной ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
20 апреля установлено, что граждане Ергали Р. 1990 г.р., проживающий в махалле «Абай» Уртачирчикского района Ташкентской области, Шерали Х. 1979 г.р., проживающий по улице А.Бухори города Джума Пастдаргомского района Самаркандской области, разъезжали бесцельно и без разрешения на своем личном транспорте, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
20 апреля установлено, что граждане Нодир П. 1977 г.р., проживающий по улице Илдам Шайхонтохурскго района и Фарход П. 1962 г.р., проживающий по улице Ш.Бурханова М.Улугбекского района города Ташкента, Шерзод А. 1988 г.р., проживающий по улице Ташкентская кишлака “Голиблар” и Рустам С. 1993 г.р., проживающий по улице А.Темура махалли “Г.Гулям” Арнасайского района Джизакской области, бесцельно разъезжали на своем велосипеде, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их велосипеды помещены на штрафстоянку.