Карантин тадбирлари эълон қилинган вақтдан бугунги кунга қадар республикамиз бўйича карантин қоидаларига амал қилмаслик билан боғлиқ жами – 59 921 та ҳолат аниқланган.
- Тошкент шаҳрида – 10 100 та ҳолат;
- Тошкент вилоятида – 8 588 та ҳолат;
- Фарғона вилоятида – 8 644 та ҳолат;
- Самарқанд вилоятида – 5 712 та ҳолат;
- Сирдарё вилоятида – 4 381 та ҳолат;
- Қашқадарё вилоятида – 4 188 та ҳолат;
- Андижон вилоятида – 3 457 та ҳолат;
- Наманган вилоятида – 3 416 та ҳолат;
- Бухоро вилоятида – 2 412 та ҳолат;
- Қорақалпоғистон Республикасида – 2 187 та ҳолат;
- Жиззах вилоятида – 2 115 та ҳолат;
- Сурхондарё вилоятида – 2 053 та ҳолат;
- Хоразм вилоятида – 1 997 та ҳолат;
- Навоий вилоятида – 671 та ҳолатни ташкил этмоқда.
Мисол учун, 13 апрель куни Навоий вилояти, Хатирчи тумани, “Чинобод” маҳалласида яшовчи 1982 й.т. Г.Б., Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани, “Найман” маҳалласида яшовчи 1997 й.т. А.А., Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани, “Олтиариқ” маҳалласи, У.Юсупов кўчасида яшовчи 1993 й.т. М.И., Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани, “Халқобод” маҳалласида яшовчи 1977 й.т. И.Б., Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани, “Мўминқул" маҳалласида яшовчи 1998 й.т. С.М., Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани, “Тазгара” овулида яшовчи 1983 й.т. Ж.М., Бўзатов тумани, “Кўк сув” овулида яшовчи 1996 й.т. Р.М.лар жамоат жойида тиббий ниқобсиз юрганликлари аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилганлар.
13 апрель куни Тошкент шаҳар, Яккасарой тумани, А.Қаҳҳор кўчасида яшовчи 1963 й.т. В.Л. ўзининг хонадонида 1991 й.т. В.Г. ҳамда А.Ш.ларни йиғиб, спиртли ичимлик ичиб, карантин қоидаларини бузганликлари аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилганлар.
13 апрель куни Жиззах вилояти, Арнасой тумани, “Бобур” маҳалласи, Ф.Хўжаев кўчасида яшовчи 1974 й.т. О.Х. ва Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани, “Кумидон” маҳалласида яшовчи 1996 й.т. О.К.лар рухсатномасиз ўз транспортларида бемақсад юрганликлари аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси бўйича жавобгарликка тортилиб, автомашиналари жарима майдончасига жойлаштирилган.
13 апрель куни Жиззах вилояти, Пахтакор тумани, “Тошкент” маҳалласи, А.Икромов кўчасида яшовчи 1980 й.т. Б.Т. ва Бухоро вилояти, Шофиркон  тумани, “Жўйнав” маҳалласи, “Жўйнав” қишлоғида яшовчи 1990 й.т Б.Ғ. рухсатномасиз ўз транспортларида бемақсад фуқаролар ташиб юрганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси бўйича жавобгарликка тортилиб, автомашиналари жарима майдончасига жойлаштирилган.
13 апрель куни Наманган шаҳар, Истиқлол кўчасида яшовчи 1992 й.т. К.А. жамоат жойида карантин қоидаларини бузиб, ниқобсиз ҳолда ўз велосипедида бемақсад юрганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси бўйича жавобгарликка тортилиб, велосипеди жарима майдончасига жойлаштирилган.
13 апрель куни Когон шаҳар, Амиробод кўчасида жойлашган “Амиробод қурилиш эффект” МЧЖ биносида карантин вақтида бир жойга тўпланиб, спиртли ичимлик ичиб, карантин қоидаларини бузганликлари учун Бухоро шаҳар А.Жомий кўчасида яшовчи 1983 й.т. М.Х., Р.Х., А.Б., Э.Р., Тонг кўчасида яшовчи 1984 й.т. А.М., Пиридастгир кўчасида яшовчи 1979 й.т. У.Х., Бурқут кўчасида яшовчи 1994 й.т. Ш.К., Ғиждувон тумани, “Қорахон” маҳалласи, “Дукак” қишлоғида яшовчи 1986 й.т. Ф.Х., Вобкент тумани, Шодлик кўчасида яшовчи 1981 й.т. Ш.Д. ва “Дўстлик” маҳалласи, “Работболо” қишлоғида яшовчи 1976 й.т. Б.Х.лар Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилганлар.
13 апрель куни 14:20 ларда Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани, “Нуробод” маҳалласи, Муқимий кўчасида яшовчи 1988 й.т. Ш.К. ИИО ходимларининг қонуний талабларини бажармасдан карантин қоидаларини бузиб, маст ҳолатда майда безорилик содир қилганлиги учун, унга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54, 183, 187 ва 194-моддалари асосида маъмурий ҳужжатлар расмийлаштирилиб, Маъмурий ишлар бўйича Сайхунобод тумани суди томонидан 15 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланган.
13 апрель куни Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар, Боғчасарой кўчасида яшовчи 1995 й.т. Ф.Д. ИИО ходимларининг қонуний талабларини бажармасдан карантин қоидаларини бузиб, маст ҳолатда майда безорилик содир қилганлиги учун, унга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54, 183, ва 194-моддалари асосида маъмурий ҳужжатлар расмийлаштирилиб, Маъмурий ишлар бўйича Марғилон шаҳар суди томонидан 15 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланган.
13 апрель куни Наманган вилояти, Поп тумани, “Чиғаноқ” маҳалласида яшовчи 1971 й.т. М.У. ИИО ходимларининг қонуний талабларини бажармасдан карантин қоидаларини бузиб, маст ҳолатда майда безорилик содир қилганлиги учун, унга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54, 183, ва 194-моддалари асосида маъмурий ҳужжатлар расмийлаштирилиб, Маъмурий ишлар бўйича Поп тумани суди томонидан унга нисбатан 1 115 000 сўм жарима жазоси белгиланган.
13 апрель куни Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар, Сайдалиев берк кўчасида яшовчи 1973 й.т. Ш.Ю. ИИО ходимларининг қонуний талабларини бажармасдан карантин қоидаларини бузганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 194-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
13 апрель куни Тошкнт вилояти, Бўка тумани, “Равот” маҳалласида яшовчи 1984 й.т. Б.А. карантин қоидаларини бузиб, жамоат жойида спиртли ичимлик истеъмол қилганлиги учун Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 187-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
13 апрель куни Тошкент вилояти, Бекобод тумани, “Навоий” маҳалласида яшовчи 1977 й.т. Ғ.Х. карантин қоидаларини бузиб, мақсадсиз юрганлиги учун Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
12 апрель куни Жиззах шаҳар, “Ҳ.Олимжон” маҳалласи, Н.Қўшоқов кўчасида яшовчи 1997 й.т. Х.И. “Кимёгар” маҳалласида жойлашган ўзига тегишли бўлган караоке барда 5 нафар мижозларга хизмат кўрсатаётганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
13 апрель куни Жиззах вилояти, Зарбдор тумани, “Навоий” маҳалласи, С.Ахмад кўчасида яшовчи 1976 й.т. хусусий тадбиркор У.Ж. “Ойбек” маҳалласи ҳудудида жойлашган деҳқон бозоридаги умумий овқатланиш шахобчасида 2 нафар мижозларга хизмат кўрсатаётганлиги аниқланиб, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
13 апрель куни 09:20 ларда Андижон вилояти, Пахтаобод тумани, “Қорашох” маҳалласида яшовчи 1996 й.т. Б.Қ. карантин қоидаларини бузиб, жамоат жойида лотерея ўйинларини ташкил қилганлиги учун Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.

2020-04-14 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 59 921 факт нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 10 100 фактов;
- Ташкентской области – 8 588 фактов;
- Ферганской области – 8 644 факта;
- Самаркандской области – 5 712 фактов;
- Сырдарьинской области – 4 381 факт;
- Кашкадарьинской области – 4 188 фактов;
- Андижанской области – 3 457 фактов;
- Наманганской области – 3 416 фактов;
- Бухарской области – 2 412 фактов;
- Республике Каракалпакстан – 2 187 фактов;
- Джизакской области – 2 115 фактов;
- Сурхандарьинской области – 2 053 факта;
- Хорезмской области – 1 997 фактов;
- Навоийской области – 671 факт.
Например, 13 апреля выявлено, что граждане Г.Б. 1982 г.р., проживающий в махалле «Чинобод» Хатырчинского района Навоийской области, А.А. 1997 г.р., проживающий в махалле «Найман» Каттакурганского района Самаркандской области, М.И. 1993 г.р., проживающий по улице У.Юсупова махалли «Олтиарык» Олтиарыкского района Ферганской области, И.Б. 1977 г.р., проживающий в махалле «Халкобод» Гузарского района Кашкадарьинской области, С.М. 1998 г.р., проживающий в махалле «Мумынкуль» Алтынсайского района Сурхандарьинской области, Ж.М. 1983 г.р., проживающий в ауле «Тазгара» Чимбайского района и Р.М. 1996 г.р., проживающий в ауле «Кук сув» Бозатауского района Республики Каракалпакстан, разгуливали в общественном месте без медицинских масок, за что привлечены к административной ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля установлено, что гражданин В.Л. 1963 г.р, проживающий по улице А.Каххора Яккасарайского района города Ташкента, в своей квартире распивал спиртное с гражданами В.Г. и А.Ш. нарушив правила карантина, за что привлечен к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля установлено, что граждане О.Х. 1974 г.р., проживающий по улице Ф.Ходжаева махалли “Бобур” Арнасайского района Джизакской области и О.К. 1996 г.р., проживающий в махалле “Кумидон” Туракурганского района Наманганской области, разъезжали бесцельно и без разрешения на своих личных транспортах, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
13 апреля выявлено, что граждане Б.Т. 1980 г.р., проживающий по улице А.Икрамова махалли «Тошкент» Пахтакорского района Джизакской области ва Б.Г. 1990 г.р., проживающий в кишлаке «Джуйнав» махалли «Джуйнав» Шофирконского района Бухарской области, развозили людей на своих транспортах, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
13 апреля установлено, что гражданин К.А. 1992 г.р., проживающий по улице Истиклол города Намангана, без маски и бесцельно разъезжал на своем велосипеде, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его велосипед помещен на штрафстоянку.
13 апреля в здании ООО “Амиробод курилиш эффект”, находящемся по улице Амиробод города Кагана, граждане М.Х., Р.Х., А.Б., Э.Р. 1983 г.р., проживающий по улице А.Джами, А.М. 1984 г.р., проживающий по улице Тонг, У.Х. 1979 г.р., проживающий по улице Пиридастгир, Ш.К. 1994 г.р., проживающий по улице Буркут города Бухары, Ф.Х. 1986 г.р., проживающий в кишлаке “Дукак” махалли “Карахан” Гиждуванского района, Ш.Д. 1981 г.р., проживающий по улице Шодлик и Б.Х. 1976 г.р., проживающий в кишлаке “Работболо” махалли “Дустлик” Вобкентского района Бухарской области, нарушив правила карантина, собрались и употребляли спиртные напитки, за что привлечены к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля в 14:20 часов гражданин Ш.К. 1988 г.р., проживающий по улице Мукими махалли “Нуробод” Сайхунабадского района Сырдарьинской области, в пьяном состоянии нарушив правила карантина и неповинуясь законным требованиям сотрудников ОВД, совершил мелкое хулиганство, за что был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54, 183, 187 и 194 Кодекса об Административной ответственности, и Административным судом Сайхунабадского района приговорен к 15 суткам административного ареста.
13 апреля гражданин Ф.Д. 1995 г.р., проживающий по улице Богчасарой города Маргилан Ферганской области, в пьяном состоянии нарушив правила карантина и неповинуясь законным требованиям сотрудников ОВД, совершил мелкое хулиганство, за что был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54, 183 и 194 Кодекса об Административной ответственности, и Административным судом города Маргилана приговорен к 15 суткам административного ареста.
13 апреля гражданин М.У. 1971 г.р., проживающий в махалле “Чиганок” Папского района Наманганской области, в пьяном состоянии нарушив правила карантина и неповинуясь законным требованиям сотрудников ОВД, совершил мелкое хулиганство, за что был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54, 183 и 194 Кодекса об Административной ответственности, и Административным судом Папского района назначен штраф в размере 1 115 000 сум.
13 апреля гражданин Ш.Ю.1973 г.р., проживающий по тупику улицы Сайдалиева города Бекабад Ташкентской области, не подчинившись законным требованиям сотрудников ОВД, нарушил правила карантина, за что привлечен к ответственности по статье 194 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля выявлено, что гражданин Б.А. 1984 г.р., проживающий в махалле “Равот” Букинского района Ташкентской области, распивал спиртной напиток в общественном месте, нарушая правила карантина, за что привлечен к ответственности по статье 187 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля гражданин Г.Х. 1977 г.р., проживающий в махалле “Навои” Бекабадского района Ташкентской области, нарушая правила карантина, разгуливал бесцельно, за что привлечен к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
13 апреля частный предприниматель У.Ж. 1976 г.р., проживающий по улице С.Ахмада махалли «Навои» Зарбдорского района Джизакской области, обслужлива 2 клиентов в своей столовой, находящейся на дехканском рынке в махалле «Ойбек», за привлечен к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
13 апрель куни 09:20 ларда Андижон вилояти, Пахтаобод тумани, “Қорашох” маҳалласида яшовчи 1996 й.т. Б.Қ. карантин қоидаларини бузиб, жамоат жойида лотерея ўйинларини ташкил қилганлиги учун Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 54-моддаси билан маъмурий жавобгарликка тортилган.
13 апреля установлено, что гражданин Б.К. 1996 г.р., проживающий в махалле “Корашох” Пахтаабадского района Андижанской области, нарушив правила карантина, организовал лотерейные игры, за что привлечен к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.